Reklama

14 potencjalnie niebezpiecznych zabiegów kosmetycznych

Kobiety potrafią zrobić wszystko dla urody. Makijaż i nowe ubrania jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiły, jednak należy unikać zabiegów i metod, które narażają nasze zdrowie. Te popularne sposoby poprawiające urodę mogą być skuteczne, jednak wiążą się z dużym ryzykiem, a więc należy ich unikać.

Reklama

TANIE PRZYBORY DO PAZNOKCI I ICH NIEODPOWIEDNIE UŻYTKOWANIE  

Większość kobiet woli oszczędzać na przyborach do paznokci, jednak na paznokcie powinnaś wydać więcej pieniędzy i udać się do dobrego salonu kosmetycznego. Jeśli nie zadbasz w domu o odpowiednie czyszczenie i przechowywanie przyborów, możesz złapać grzybicę, opryszczkę, kurzajki lub infekcje bakteryjne.

ŚWIECOWANIE USZU

Świecowanie uszu polega na wprowadzeniu do ucha rurki pokrytej parafiną lub woskiem, która jest następnie podpalana. Jest to bardzo niebezpieczna praktyka. Domowe, niekonwencjonalne sposoby nigdy nie były przetestowane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności.

TRENING TALII GORSETEM

To kuszący pomysł, by założyć ciasny gorset, który sam stopniowo zwęzić talię. Niestety taka praktyka może mieć bardzo poważne skutki uboczne, jeśli przeprowadzi się ją w niewłaściwy sposób. Pęknięte żebra, problemy z oddychaniem, przemieszczanie się organów to tylko niektóre z poważniejszych problemów.

OCZYSZCZAJĄCA DIETA SOKOWA

Ta dieta ma na celu szybką utratę masy i detoks. Tak naprawdę rezultaty pojawiają się, gdyż jest to głodówka. Taka dieta, szczególnie powtarzana co jakiś czas, może spowodować utratę masy mięśniowej i przyczynić się do chorób serca.

TRWAŁE PROSTOWANIE WŁOSÓW

Wiele znanych gwiazd stosuje tę metodę, jednak nikt nie mówi o tym, jak dużo niszczącego formaldehydu nakłada się na włosy podczas zabiegu. Amerykańska Agencja Żywności i Leków przestrzega przed stosowaniem tej metody, więc najlepiej nie korzystać z niej podczas wizyty w salonie kosmetycznym.

DEPILACJA BRAZYLIJSKA

Niektóre kobiety i ich partnerzy wolą całkowite usunięcie włosów łonowych, jednak czy warto? Zabiegowi towarzyszy ból, gdyż te okolice są bardzo wrażliwe na woskowanie, a ponadto można złapać nieprzyjemną infekcję. Podczas takiej depilacji może się zdarzyć, że oprócz włosów zostanie usunięty fragment skóry.

SOLARIUM

Większość ludzi ma świadomość tego, że solarium nie jest dobrym rozwiązaniem, jednak nadal wielu ludzi korzysta z nich, mimo wiedzy, że może skończyć się to rakiem skóry. Jest jeszcze jedna rzecz – solarium może być równie uzależniające, co papierosy i hazard.

MANICURE ŻELOWY

Manicure żelowy jest obecnie bardzo popularny ze względu na to, że lakier nie odpryskuje i utrzymuje się bardzo długo. Jednym z jego minusów jest to, że ten manicure niszczy naturalną płytę paznokcia chemicznymi substancjami. Jednak najgorsze jest to, że podczas suszenia paznokci światłem UV człowiek jest bardziej narażony na raka.

LASEROWE USUWANIE WŁOSÓW

To kolejny hit ostatnich lat. Laserowe usuwanie włosów pozwala zaoszczędzić czas, bo nie trzeba się golić tak często jak normalnie. Podczas zabiegu laserowego do powietrza uwalniane są niebezpieczne chemikalia. Wdychanie ich może prowadzić to późniejszych problemów ze zdrowiem.

BOTOKS

To ulubiony zabieg odmładzający gwiazd. Jeśli zabieg jest wykonany poprawnie, prawie nie widać, że w ogóle został zrobiony, jednak w wielu wypadkach widać, że ludzie wyglądają po nim nienaturalnie. Skutkiem botoksu może być pogorszona mimika twarzy, opadanie powiek, osłabienie mięśni, a nawet śmierć.

ROZJAŚNIANIE WŁOSÓW

Rozjaśnianie włosów to świetny sposób na to, by zmienić swój wygląd, jednak bardzo źle wpływa na kondycję włosów. Woda utleniona i inne substancje zawarte w rozjaśniaczu mogą powodować łamanie się włosów, trwałe pozbawienie koloru, przesuszenie włosów, a nawet poparzenia skóry głowy.

PEELINGI CHEMICZNE

Wielu ludzi próbuje peelingów chemicznych, by odmłodzić swoją skórę. Proces polega na potraktowaniu skóry chemikaliami, a więc wiążą się z tym skutki uboczne takie jak zaczerwienienie, opuchlizna, nierównomierny koloryt skóry, łuszczenie się i wysuszenie, infekcje, a w niektórych wypadkach nawet uszkodzenie pewnych organów.

SZTUCZNE RZĘSY

Sztuczne rzęsy nie są szkodliwe dla zdrowia, jednak mogą zniszczyć naturalne rzęsy. Ponadto może wystąpić reakcja alergiczna na klej i nadżerka powiek, która jest przyczyną trwałego uszkodzenia naturalnych rzęs.

BRUDNE PĘDZLE DO MAKIJAŻU

Pamiętaj, by zawsze czyścić nowe pędzle do makijażu. Nie wiesz, kto ich przed tobą dotykał i jakie znajdują się na nich bakterie. Umyj je dokładnie antybakteryjnym mydłem i letnią wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama