Reklama

12 trików wykorzystujących cienie do powiek

Cienie do powiek są koniecznością przy każdym makijażu, nawet nude. Jednak czy jesteśmy pewne jak nakładać cienie i jakie kolory są dla nas najlepsze? Niektórzy twierdzą, że niebieskie odcienie są nie do zaakceptowania, a inni wręcz przeciwnie. Inni z kolei twierdzą, że musisz dopasować cień do koloru oczu, jednak w tej kwestii też toczy się dyskusja. Oto wskazówki dotyczące cieni do powiek.

Pędzel

Aplikatory, które są dołączone do paletek z cieniami, nie są dobrym rozwiązaniem w kwestii ich nakładania. Pędzle są delikatniejsze i ułatwiają łączenie ze sobą kolorów.

Cienie zamiast eyelinera

Możesz spokojnie użyć ciemnego cienia do powiek zamiast eyelinera. Potrzebujesz do tego skośnego pędzelka, którym naniesiesz cień na oko. Następnie wystarczy, że trochę go rozetrzesz, a uzyskasz uwodzicielski efekt.

Do oczu w kształcie migdałów pasują wszystkie odcienie

Oczy w kształcie migdałów możesz pomalować różnymi kombinacjami kolorów, a także zrobić na nich smokey eye. Wybierz kilka odcieni z jednej paletki – jeden jaśniejszy, a drugi ciemniejszy. Następnie ten ciemniejszy nałóż na powiekę aż do załamania, a jaśniejszy nałóż nad nim.

Kontrast

Im jaśniejsza karnacja, tym bardziej powinnaś być ostrożna, jeśli chodzi i ciemne, głębokie cienie do powiek. Czasami potrzebne jest uzyskanie kontrastu, jednak jest to ważne szczególnie w makijażach ciężkich i teatralnych. Na co dzień używaj odcieni jaśniejszych, które wyglądają bardziej naturalnie.

Ciemne i dramatyczne

Dla osób z ciemniejszą karnacją ciemne cienie są najlepszym wyborem. Zadaniem cieni jest dopełnienie naszej twarzy, dlatego tak samo, jak jasne cienie pasują do jasnej karnacji, tak ich ciemne odcienie nadadzą się idealnie dla ciemniejszej cery.

Używanie tylko jednego koloru

Jeśli używasz tylko jednego koloru, to możesz nałożyć go pędzelkiem lub palcem. Nakładaj go, zaczynając od krawędzi powieki i przesuwając się aż do załamania. Zawsze zaczynaj od powieki, ponieważ to tam ma być najwięcej cienia. Im wyżej, tym powinno być go mniej.

Utrwalenie

Używając cieni dobrej jakości, możesz utrwalić je jeszcze bardziej, nakładając na powiekę przed ich nałożeniem bazę, która jest do tego specjalnie przeznaczona.

Wypoczęte oczy

Jeśli wyglądasz na zmęczoną, to w kąciku oka nałóż jasny cień. Im jaśniejszy, tym lepszy, jednak pamiętaj, aby nie przesadzić z jego ilością.

Smokey eye

Eyeliner jest koniecznością, jeśli chodzi o smokey eye (na górnej i dolnej powiece), jednak kluczem do sukcesu jest nałożenie ciemnego cienia tak, aby był on poniżej załamania oka, ponieważ jeśli znajdzie się on w tym miejscu, to stworzy tam kreskę, której nie chcemy.

Brązy dla osób z zielonymi oczami

Ciepłe odcienie brązów są najlepszymi kolorami dla osób mających zielone oczy. Innymi kolorami pasującym do takich oczu są ciemne szarości oraz fiolety. Ten ostatni kolor pasuje także do innych kolorów oczów.

Złoto dla brązowych oczu

Złote odcienie są idealne dla osób mających brązowe oczy, tak samo, jak zielenie i ciemne brzoskwiniowe kolory. Z kolei niebieskie nadają się, jeśli chcesz stworzyć kontrast, dlatego używaj ich na specjalne okazje. Tak jak wcześniej było już wspomniane, dla pań z brązowymi oczami nadają się również fiolety.

Miedziane kolory dla niebieskich oczu

Idealnymi kolorami dla niebieskich oczu są pomarańcze i czerwienie. Oczywiście nie mówimy tu o jaskrawym pomarańczowym, który wyglądałby lepiej z ciemnymi oczami, tylko o odcieniach brązowych i miedzianych, które bardzo dobrze współgrają z niebieskimi oczami. Dobrą opcją jest także ciemny niebieski. Unikaj jednak jasnego niebieskiego, chyba że używasz go jako eyelinera.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama