Reklama

10 szminkowych przykazań, które musisz znać

Każda kobieta marzy o pełnych,  idealnych wargach, jednak nie trzeba od razu oddawać się zabiegom kosmetycznym. Wystarczy znać podstawy makijażu i dzięki temu osiągniesz doskonałe usta, które będą przyciągać męskie spojrzenia. Oto lista 10 najważniejszych trików, które musisz znać.

Najpierw oczyszczanie

Jeśli chcesz mieć idealne usta, najpierw musisz zadbać o ich stan. Oczyszczaj je z martwego naskórka dwa razy w tygodniu i pamiętaj o dobrym nawilżeniu.

Obrysuj usta kredką

Jeśli najpierw obrysujesz usta kredką, łatwiej ci będzie nałożyć szminkę. Ponadto szminka nie będzie się rozlewać poza kontur.

Eksperymentuj

Nie każda szminka pasuje do danej karnacji, więc eksperymentuj z różnymi firmami i wykończeniami szminek. Spróbuj tych trwałych, kremowych lub matowych, by sprawdzić, która pasuje do ciebie najlepiej.

Nie przesadź z brokatem

Nie zawsze duża ilość brokatu czy drobinek wygląda dobrze na ustach. Najlepsze są szminki o lekko połyskującym wykończeniu, które naturalnie odbijają światło.

Nie przyciemniaj

Unikaj zbyt ciemnych szminek, które postarzają. Czarne lub niebieskie szminki w dodatku wyglądają nienaturalnie i strasznie.

Zacznij od środka i kieruj się na zewnątrz

By uniknąć wyglądu klauna, nałóż więcej szminki na środku ust, a następnie kieruj się ku zewnętrznym konturom i kącikom. Na koniec możesz rozetrzeć szminkę palcem, by wyglądała naturalniej.

Nie nakładaj za dużo szminki

Odważne kolory szminek wyglądają zachwycająco, ale jeśli chcesz trochę rozjaśnić odcień, nałóż szminkę na dolną wargę i zaciśnij usta, a następnie rozetrzyj kolor palcem.

Używaj odcieni nude

Szminka nie musi być czerwona. Równie dobrze możesz użyć naturalnych kolorów. Najlepiej szukać szminki o odcieniu delikatnie ciemniejszym i głębszym od twojego naturalnego koloru ust.

Unikaj tanich kosmetyków

Możesz kupować tanie produkty, jednak tak naprawdę lepiej ich unikać. Po pierwsze, nie są zbyt trwałe, a po drugie, bardzo często zawierają szkodliwe środki chemiczne, których na pewno wolałabyś unikać.

Odciśnij szminkę

Nałóż jedną warstwę szminki, odciśnij na chusteczce i nałóż drugą warstwę. Szminka będzie wyglądać o wiele lepiej i utrzyma się na dłużej. Ostatnią poradą jest to, by włożyć palec do ust i wyciągnąć go przy zaciśniętych ustach. W ten sposób sprawisz, że szminka nie będzie plamić zębów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama