Reklama

10 porad makijażowych dla dziewczyn noszących okulary

Kiedyś okulary były przeciwieństwem atrakcyjności, jednak w dzisiejszych czasach ludzie noszą je jako element modnej ozdoby, nawet wtedy, kiedy nie mają problemów ze wzrokiem. Mimo to dla niektórych z nas okulary są niezbędnym przedmiotem, szczególnie jeśli z jakiegoś powodu nie możemy nosić soczewek kontaktowych. Jeśli wydaje ci się, że makijaż pod okularami, to strata czasu, mylisz się. Zaletą okularów jest to, że automatycznie przyciągają one wzrok do twoich oczu. Z kolei ich wadą jest to, że jeśli jesteś krótkowidzem, to sprawiają one, że twoje oczy wydają się mniejsze, niż są w rzeczywistości. Jednak możesz temu zaradzić dzięki makijażowi, który będzie uzupełnieniem okularów. Oto porady, które warto mieć na uwadze.

Zaopatrz się w odpowiednie przyrządy do makijażu

Ponieważ będziesz nakładała makijaż bez okularów, to przydadzą ci się pędzle z krótką rączką (idealnie nadadzą się do tego pędzle podróżne). Jeśli nie widzisz zbyt dobrze, dopóki nie przybliżysz się maksymalnie do lustra, to przydatne może być zakupienie okularów do malowania – są to specjalnie przystosowane okulary z jedną soczewką, która może być używana raz na jednym, a raz na drugim oku.

Staraj się, aby twój makijaż był delikatny

Zazwyczaj osoby noszące okulary starają się malować delikatnie i unikają ciężkich makijaży, jednak ta zasada nie jest uniwersalna i tyczy się raczej osób, których okulary mają grube oprawki, ponieważ zza nich nie jest widoczny nałożony cień do powiek. Jeśli twoje oprawki są na przykład metalowe, to możesz używać takich kolorów, jakich chcesz.

Używaj maskary odpowiedniego rodzaju maskary

Jeśli masz długie rzęsy, które nawet bez tuszu dotykają szkieł okularów, to używaj maskary podkręcającej, która odsunie je od nich. Jeśli nie masz takiego problemu, to wybieraj tusze dodające objętości, aby uniknąć ich rozmazywania. Eksperci uważają, że maskara jest koniecznym minimum, dlatego nie unikaj jej tylko dlatego, że nosisz okulary. Po prostu używaj właściwego jej rodzaju.

Używaj eyelinera w żelu

Nałożenie eyelinera jest dość kłopotliwe, nawet jeśli masz okulary przeznaczone specjalnie do malowania się, dlatego wszystko, co mogłoby ułatwić ten proces, jest mile widziane. Jedną z takich rzeczy jest żelowy eyeliner, który jest łatwy do nałożenia i pozostawia prostą kreską, która sprawi, że twoje oczy będą widoczne zza okularów.

Nie zapominaj o brwiach

Nieważne jak bardzo są grube twoje oprawki, to i tak nie ukryją one twoich brwi. Dlatego właśnie musisz się o nie zatroszczyć. Poza tym okulary sprawiają, że brwi są jeszcze bardziej widoczne. Wyrwij niepotrzebne włoski, pomaluj je kredką, która ma odcień zbliżony do twojego naturalnego koloru brwi, a na końcu przeczesz, aby wyglądały jak najlepiej.

Wybieraj różne kolory

Wracając do eyelinerów, nie musisz trzymać się koniecznie tylko jego czarnej wersji. Jeśli jesteś krótkowidzem, to czarny eyeliner może okazać się złym wyborem, ponieważ sprawi on, że twoje oczy będą wydawały się małe. W tym wypadku najlepszy byłby ciemnoniebieskie lub bordowe kolory, które pasują do każdego koloru oczu i skóry.

Zneutralizuj cienie, które rzucają okulary

Oprawki twoich okularów mogą rzucać cienie, szczególnie pod twoimi oczami. Może sprawiać to wrażenie zmęczonych oczu, dlatego, aby temu zaradzić używaj jaśniejszego koloru podkładu pod oczami oraz w centralnej części nosa. Dodaj również trochę różu lub bronzera na policzki.

Grube na grubo, cienkie na cienko

Bardzo ważną zasadą jest to, że im grubsze oprawki, tym grubsza kreska eyelinerem. Grube oprawki dają pewne wrażenie, które możesz dopełnić grubą kreską eyelinera. To samo tyczy się cienkich oprawek, w tym wypadku kreska powinna być cienka. Oczywiście, nie jest to zasada, do której musisz stosować się w każdym przypadku. Jeśli nie lubisz nakładać eyelinera, to nic na siłę.

Powstrzymaj ześlizgiwanie się okularów z nosa

Wszyscy posiadacze okularów wiedzą, że nie ma nic bardziej denerwującego niż okulary, które ześlizgują się z nosa podczas upałów. Aby temu zaradzić, nałóż bazę w miejscu noska okularów, a unikniesz tego problemu. Aby utrwalić ten efekt, możesz na bazę nałożyć puder transparentny lub spryskać go utrwalającym makijaż sprayem.

Używaj żywych odcieni szminek

Okulary sprawiają, że możesz zaszaleć w kwestii koloru ust, ponieważ okulary podkreślają twoje oczy, nawet bez makijażu. Dlatego też dzięki szmince możesz skupić wzrok na swoich ustach. Tylko jedna uwaga: jeśli masz kolorowe oprawki, to upewnij się, że ich odcień współgra z kolorem szminki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama