Reklama

10 orientalnych sekretów urody

Kobiety orientu słyną ze swojej nieskazitelnej, naturalnej urody oraz z elegancji. Kilka największych trendów urodowych ostatnich lat wywodzi się z krajów wschodu. Tym co tak bardzo różni wschodnie praktyki kosmetyczne od zachodnich to między innymi fakt, że składają się one z wielu różnych etapów ściśle powtarzanych każdego dnia. Wiele zabiegów kosmetycznych na skórę czy włosy istnieje już od wieków, a świat zachodni dopiero się o nich dowiaduje. Przyjrzyjmy się więc dziesięciu wspaniałym orientalnym sekretom urody.

Maseczka ze złotej fasoli

Chińskie cesarzowe używały maseczki ze złotej fasoli, aby leczyć trądzik i pozbyć się opuchlizny twarzy. Aby zrobić maseczkę ucierały ziarna złotej fasoli na pastę, a następnie po prostu aplikowały ją na twarz i chwilę tak trzymały. W dzisiejszych czasach wykonanie maseczki jest nieco prostsze – kup zmieloną złotą fasolę i dodaj do niej trochę jogurtu naturalnego.

Tonik z wody ryżowej

Aby utrzymać swoją gładką, porcelanową cerę, kobiety orientu używają zwykłej wody ryżowej, jako toniku. Aby go wykonać, należy namoczyć odrobinę brązowego ryżu w wodzie, do momentu aż woda nabierze mlecznego koloru. Tak wykonany tonik należy nakładać na twarz wacikiem. Tonik z wody ryżowej przechowywany w lodówce może przetrwać nawet cztery dni.

Oleje zamiast produktów do demakijażu

Zamiast unikać produktów opartych na olejach, jak robią to ludzie zachodu, Azjatki bardzo często wykorzystują oleje do demakijażu. Naturalne oleje użyte w tym celu łatwo usuwają makijaż, brud oraz zanieczyszczenia z twojej twarzy nie wysuszając jej przy tym.

Nie używaj produktów 2-w-1

Zachodnie kobiety uwielbiają produkty, które pracują na dwa etaty, podczas gdy kobiety wschodu rzadko kiedy używają kosmetyku w innym celu niż ten, do którego został stworzony. Ich codzienny rytuał kosmetyczny składa się z wielu różnych etapów wykonywanych z pieczołowitością. Żaden z etapów nie może zostać pominięty.

Szczotkowanie skóry

Częścią codziennego rytuału kosmetycznego kobiet orientu jest szczotkowanie twarzy suchą szczotką, w celu uzyskania przez nią odpowiedniego kolorytu. Takie szczotkowanie pobudza przepływ krwi do skóry. Przyjmuje się również, że skóra lepiej wchłania wtedy zaaplikowany na nią krem czy serum.

Zawsze śpij w godzinach 23 – 2 w nocy

Niektóre z urodowych wskazówek z Chin i sąsiadujących krajów opierają się na starożytnych wierzeniach i tradycyjnej chińskiej medycyny. Przykładem może być po dziś dzień przestrzegane przez kobiety orientu wierzenie, że najlepszym czasem na sen są godziny 23 – 2 w nocy. Uważa się, że właśnie wtedy wątroba usuwa z organizmu toksyny, a to pozwala zapobiegać zmarszczkom i przebarwieniom skóry. Pewny jest jedynie fakt, że regularny sen jest dobry dla zdrowia, coś więc musi być w starożytnych wierzeniach.

Olej z nasion kamelii

Olej z nasion kamelii jest używany w celach kosmetycznych w wielu azjatyckich krajach. Otrzymuje się go z nasion kamelii, która słynie bardziej ze swoich pięknych kwiatów. Olej ten może być stosowany zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów. Skóra wchłania go niezwykle szybko, ponieważ w składzie bardzo przypomina nasze naturalne sebum. Z kolei stosowany na włosy stymuluje ich wzrost i Azjatki używają go, jako jeden ze składników odżywek do włosów.

Regularne zabiegi kosmetyczne na twarz

Regularne zabiegi kosmetyczne na twarz są bardzo ważne w krajach wschodu, a kobiety z Korei wydają dużą część swoich dochodów na tego typu zabiegi, którym poddają się przynajmniej raz na dwa tygodnie. To zresztą właśnie w Japonii wymyślono maseczki. Oryginalne maseczki robiono z jedwabiu, który moczono w wyciągu ze specjalnych kwiatów i ziół.

Regularne masaże

Dla kobiet zachodu wycieczka do spa to wyjątkowa przyjemność, ale dla kobiet wschodu to typowy element pielęgnacji ciała. Podobnie jak wspomniane zabiegi na twarz, również masaże są wykonywane u nich regularnie, a one same głęboko wierzą w moc refleksologii.

Wiara w naturę

Zasadą, która góruje nad wszystkimi orientalnymi zabiegami upiększającymi jest wiara w produkty naturalne. Zaledwie garstka azjatyckich kosmetyków posiada długą listę substancji chemicznych. W większości składają się one ze składników naturalnych, ponieważ kobiety wierzą, że to, co wyprodukowała natura jest dla nich o wiele lepsze niż to, co zostało wyprodukowane w laboratorium.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama