Reklama

10 makijażowych wskazówek dla dziewczyn noszących okulary

Okulary przyciągają uwagę do twarzy i oczu, dlatego twój makijaż powinien być czysty, wyraźny i perfekcyjny. Oto makijażowe wskazówki, które sprawią, że będziesz wyglądała pięknie, atrakcyjnie i uroczo:

Reklama

Jeśli nosisz okulary i chcesz wyglądać elegancko i modnie, to podkreśl usta jasnym i mocnym kolorem takim jak czerwony, jasnoróżowy czy koralowy. Zauważysz, że od razu będziesz wyglądała bardziej elegancko, bez wkładania w to wiele wysiłku. A jeśli nosisz okulary z grubymi oprawkami, to podkreślone usta sprawią, że na twojej twarzy zapanuje równowaga.

Dopełnij swoje oprawki makijażem. Możesz dopełnić swoje oprawki, dopasowując ich kolor do koloru cienia do powiek, jednak jeśli nie odpowiada ci taki sposób ich dopełnienia, to możesz zrobić to inaczej. Na przykład, jeśli twoje oprawki są w ciepłym kolorze, to użyj ciepłego koloru cienia do powiek lub szminki. Wszystko będzie ze sobą współgrało i będzie wyrafinowane.

Podkreśl swoje oczy tuszem do rzęs, eyelinerem lub kredką do oczu. Dzięki temu między oprawkami a twoimi oczami zapanuje równowaga. By uniknąć odbijania się tuszu na szkłach, użyj tuszu wodoodpornego.

Jeśli masz grube oprawki (które są teraz w modzie), to narysuj na powiekach grube kreski eyelinerem. Im grubsze oprawki, tym kreska powinna być również grubsza.

Zainwestuj w dobry korektor. Jeśli nosisz okulary, to okolica pod oczami staje się bardziej widoczna, przez co mogą uwydatniać się cienie, zmarszczki i opuchlizna. Aby temu zaradzić, zakryj te miejsca korektorem, który sprawi, że twoje oczy będą wyglądały na rozświetlone i bardziej wypoczęte!

Rozjaśnij okolice pod oczami. Nałóż odrobinę rozświetlacza pod oczy, aby dodać im blasku. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością nakładanego produktu.

Spraw, aby twoje brwi wyglądały fantastycznie! Jeśli nosisz okulary, to twoje brwi odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ są ramą dla twojej twarzy. Dlatego powinnaś nadać im kształt i regularnie je regulować. Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, aby zrobić to sama, to możesz wybrać się do profesjonalisty.

Używaj zalotki do rzęs. Nieważne czy masz nałożoną maskarę, czy też nie, podkręcone rzęsy otworzą twoje oczy i sprawią, że będziesz wyglądała uroczo. Zapobiegnie to także obijaniu się rzęs o szkła okularów.

Nie nakładaj cienia do powiek poza oprawkę, ponieważ nie będzie wyglądało to atrakcyjnie.

Nie zapomnij o różu. Uwaga ta tyczy się wszystkich dziewczyn, nie tylko tych noszących okulary. Nakładając róż, będziesz wyglądała świeżo i ładnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama