Reklama

10 błędów, których powinnaś unikać podczas malowania się eyelinerem

Nakładanie eyelinera jest najprawdopodobniej najbardziej trudną czynnością podczas wykonywania makijażu. Twoja ręka musi być stabilna, a ty cierpliwa. Jeśli kreska zostanie dobrze wykonana, to może otworzyć ona twoje oczy i sprawić, że cała twarz będzie wyglądała zupełnie inaczej. Z kolei, jeśli coś pójdzie nie tak, to możesz skończyć wyglądając jak szop! Jeśli chcesz dowiedzieć się jak podkreślić oczy i jak nakładać eyeliner, to przeczytaj poniższy tekst, w którym znajdziesz błędy, których powinnaś unikać.

Reklama

Nierówne nakładanie

Najtrudniejszą rzeczą w nakładaniu eyelinera jest zrobienie kreski, która nie będzie wyglądała na postrzępioną. Nie spiesz się wykonując tę czynność, ponieważ w tym wypadku pośpiech spowoduje, że będziesz musiała zacząć wszystko od nowa. Nie naciągaj także kącików oczu, ponieważ skóra zacznie się wtedy marszczyć. Aby ułatwić sobie zadanie, podnieś do góry brodę i patrz w dół z półprzymkniętymi oczami.

Podkreślanie całego oka

Nie musisz podkreślać całej okolicy wokół oka, szczególnie jeśli są one małe. Bardziej naturalnie będzie wyglądało, jeśli podkreślisz górną linię rzęs, a linię wodną zostawisz nieruszoną. Jeśli podkreślasz całe oczy, to sprawiasz, że małe oczy wydają się jeszcze mniejsze, a poza tym zbyt duża ilość eyelinera wygląda nienaturalnie. Jeśli już podkreślasz dolną linię oka, to nie nakładaj zbyt dużo eyelinera.

Nie używaj nienaostrzonej kredki do oczu

Nigdy nie próbuj pomalować oczu nienaostrzoną kredką, ponieważ i tak nic z tego nie wyjdzie. Zawsze pamiętaj, aby ją naostrzyć przed użyciem. Zacznij malowanie od górnej linii rzęs, a najgrubszą kreskę zrób w zewnętrznym kąciku oka. Nie zapomnij także delikatnie jej rozetrzeć, tak aby zatuszować jakiekolwiek przerwy między kreską a rzęsami.

Używanie złego eyelinera

Nie wszystkie eyelinery są takie same, dlatego powinnaś wypróbować ich różne rodzaje. Najłatwiejsze w użyciu są eyelinery w mazaku, które sprawdzą się idealnie, jeśli się śpieszysz. Z kolei eyelinery w żelu nadadzą oku bardziej dramatycznego wyglądu, dlatego są one doskonałe na makijaż wieczorowy. Jeśli chcesz stworzyć efekt kociego oka, to najlepszym eyelinerem będzie płynny eyeliner, który jednak jest trochę cięższy do nałożenia.

Używanie tylko brązowego lub czarnego eyelinera

Oprócz tradycyjnych kolorów takich jak czarny i brązowy, na rynku dostępne są różne odcienie eyelinera. Kolorowy eyeliner może wydobyć kolor twoich oczu. Z kolei biała lub cielista kredka w kącikach oczu, lub na dolnej powiece sprawi, że twoje oczy się otworzą i będą wyglądały na wypoczęte.

Używanie płynnego eyelinera na dolnej powiece

Płynny eyeliner daje bardzo precyzyjną kreskę, która idealnie się sprawdzi w makijażu wieczorowym. Jednak nakładając go na dolną i górną powiekę, sprawiasz, że jest go zdecydowanie za dużo, co może sprawić, że się on rozetrze, szczególnie na dolnej powiece. Jeśli chcesz podkreślić oko zarówno na górnej, jak i dolnej powiece, to płynnego eyelinera użyj na górze, a na dole zaznacz oko kredką.

Podkręcanie rzęs po nałożeniu eyelinera

Co najpierw? Podkręcanie rzęs czy nałożenie eyelinera? Jeśli najpierw nakładasz eyeliner, a dopiero potem podkręcasz rzęsy, to powstanie przerwa między kreską a linią rzęs. Zawsze najpierw podkręcaj rzęsy i daj im szansę na utrwalenie. Dopiero potem nakładaj eyeliner, który będzie wyglądał, tak jak chcesz i nie będzie się rozmazywał.

Nie utrwalanie eyelinera

Kolejnym często popełnianym błędem jest nieutrwalanie eyelinera, przez co się on rozciera. Odrobina dodatkowej pracy sprawi, że kreska będzie utrzymywała się znacznie dłużej. Najpierw na powiekę nałóż bazę, a dopiero potem inne produkty. Po zakończeniu rysowania kreski, utrwal ją cieniem w tym samym kolorze.

Wyschnięcie eyelinera w kredce

Eyelinery nie są wieczne, a jeśli pozwolisz im wyschnąć, to podczas ich używania, będziesz podrażniała swoje oczy i skórę. Eyeliner powinien mieć kremową konsystencję, a jeśli tak nie jest, to znaczy, że potrzebujesz nowego produktu. Istnieje jednak sposób na uratowanie starego eyelinera poprzez podgrzanie jego czubka zapalniczką przez kilka sekund. Tylko przed nałożeniem go na powiekę upewnij się, że nie jest on gorący.

Używanie odcieni czerwieni, kiedy jesteś zmęczona

Jeśli jesteś zmęczona po nocnym wyjściu, to nie używaj eyelinera w odcieniach czerwieni, takiego jak brązowy czy fioletowy. Wszystko, co ma jakąś nutkę czerwieni, sprawi, że twoje oczy będą wyglądały na jeszcze bardziej zmęczone. Zamiast tego użyj czarnego eyelinera, a w kącikach oczu dodaj odrobinę białej kredki, która sprawi, że twoje oczy będą wyglądały na bardziej wypoczęte.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama