Reklama

Życzenia na Dzień Matki: Oto kilka propozycji

Dzień Matki, który w Polsce przypada zawsze 26 maja, to doskonały moment do okazania naszym mamom miłości i wyrażenia wdzięczności za wychowanie i wszystko to, co dla nas dobrego zrobiły. Najprostszą i oczywiście najbardziej popularną formą wyrażenia podziękowań są życzenia. Formułować można je na rozmaite sposoby. Życzenia na Dzień Matki mogą być proste, rymowane albo nieco bardziej wyrafinowane. Najważniejsze jednak, żeby były szczere i płynęły prosto z serca. W jaki sposób złożyć życzenia na Dzień Matki? Poniżej kilka autorskich inspiracji.

Dzień Matki: Kiedy złożyć życzenia mamom?

Dzień Matki obchodzony jest w wielu zakątkach świata i co ciekawe nie zawsze 26 maja, jak ma to miejsce w Polsce. Grecy, Holendrzy, Włosi, Niemcy, Australijczycy, Amerykanie czy Kanadyjczycy celebrują tę uroczystość w drugą niedzielę maja, a Francuzi i Szwedzi - w ostatnią niedzielę maja. Hiszpanie również wybrali na Dzień Matki maj, ale u nich to święto przypada w pierwszą niedzielę miesiąca. Najbardziej egzotyczni są pod tym względem Norwegowie. U nich Dzień Matki przypada w drugą niedzielę lutego! Pewne jest jedno - bez względu na szerokość geograficzną i datę, która uroczystości w danym państwie jest przypisana, w Dniu Matki wszyscy starają się wyrazić swoim mamom miłość i okazać szczególną wdzięczność słowami. Jak złożyć życzenia na Dzień Matki? Pomysłów i form jest bez liku. Ważne, żeby zrobić to tak, aby kierowane słowa sprawiły mamie przyjemność i trafiły do jej serca. Poniżej kilka propozycji życzeń na Dzień Matki:

Reklama

Życzenia na Dzień Matki nie muszą być rymowane

***

Kochana Mamo, 


Dziękuję Ci przede wszystkim za to, że zawsze obok mnie byłaś. Najprawdziwsza miłość, którą mnie obdarzyłaś, dała mi siłę i pozwoliła przetrwać nawet najgorsze chwile. Wzorce, które mi wpoiłaś, pomagały mi odróżnić dobro od zła i dostrzec w drugim człowieku przyjaciela. Co dzień z uśmiechem wspominam czułość i troskę, jaką mi ofiarowałaś. Chciałabym być tak wyjątkową w życiu swych dzieci osobą, jaką przez całe życie byłaś dla mnie Ty. Z całego serca za wszystko to bardzo dziękuję Ci!


***

Najukochańsza mamo, 

Trudno wyrazić w słowach wszystko to, za co w tym szczególnym dla Ciebie dniu chcę Ci podziękować. Zawsze byłaś dla mnie ucieleśnieniem dobra i największą  podporą. Gdy się działo źle; przytulałaś mnie do serca i czule ocierałaś z policzka łzy. W dobrych momentach życia szczerze się śmiałaś; gratulowałaś i cieszyłaś się z moich zwycięstw. To ty pokazywałaś mi, jak z porażek wyciągnąć naukę i potem przekuć je w zwycięstwo oraz w jaki sposób dostrzegać dobro w drugim człowieku. Za Twoją dzielność, czułość, życzliwość i najszczerszą miłość - za wszystko to pragnę w Dniu Matki kochana mamo Ci podziękować.


***

Najdroższa mamo;

Zawsze byłaś blisko mnie, gdy tego najbardziej potrzebowałam. Karmiłaś zupą i sznurowałaś buty. Biłaś brawo na przedszkolnym przedstawieniu i wybierałaś pierwszą suknię na bal. Gdy już nie widziałam cienia nadziei na zmianę, to właśnie Ty, mamo, z szerokim uśmiechem przekonywałaś, że jutro przecież też jest dzień :) Nie przerażały Cię ani moje codzienne pomyłki, ani ryzykowne decyzje w miłości. Zawsze wiedziałaś, w jaki sposób dodać mi otuchy, a miłość, jaką mnie obdarzyłaś, pozwoliła mi pokonać przeciwności i spełnić wiele marzeń. To dzięki Twojemu wsparciu, mamo, udało mi się osiągnąć tak wiele - właśnie za to tak bardzo, mamo, chcę dziś Ci podziękować! Jesteś najlepsza!

***

Najukochańsza mamo, 

W tym wyjątkowym dla Ciebie dniu najszczersze życzenia pragnę złożyć Ci,
Ciesz się codziennie zdrowiem doskonałym i humorem wyśmienitym,
Spędzaj każdą chwilę z uśmiechem szerokim i nie oglądaj za siebie;
Otaczaj się zawsze prawdziwymi przyjaciółmi i spełniaj skryte marzenia.
Jesteś najbardziej wyjątkową i najukochańszą osobą w moim życiu;
Za Twoją miłość, czułość, dobro  i troskę, jaką mnie obdarzyłaś
Z całego serca w tym szczególnym dniu pragnę podziękować Ci.
Nigdy się nie zmieniaj i nie przestawaj szczerze uśmiechać!
Jesteś najlepszą mamą, jaką tylko w życiu mogłam mieć!
To się, najukochańsza mamo, nigdy już nie zmieni!

***

Zawrzyj w życzeniach dla mamy to, za co ją kochaszNajdroższa mamo;

Niech w Twoim sercu smutek przenigdy nie gości.
Wyśmienitym zdrowiem ciesz się aż do później starości;
Oddawaj się swoim pasjom i spełniaj w każdej roli;
W prawdziwych przyjemnościach przebieraj do woli.
Zwiedzaj z uśmiechem najciekawsze zakątki świata;
Bądź w śmiałe i nietuzinkowe przeżycia bogata.
Ciesz się rozkosznie z każdej spędzonej chwili;
Niech ten pakiet życzeń Ci słodko dzień umili!

***

Kochana mamo;

W tym szczególnym dla Ciebie dniu czulej niż zwykle chcę Cię przytulić i podziękować za  wszystko, to co dla mnie zrobiłaś. Byłaś dla mnie nie tylko najlepszą mamą, ale i przyjaciółką. Wspierałaś mnie i doradzałaś, gdy tego najbardziej potrzebowałam. Okazywałaś miłość i wskazywałaś na to, co w życiu ważne. Dzięki Tobie wiem, jak troszczyć się o siebie i swoje dzieci oraz torować drogę do spełnienia marzeń. Właśnie za to, mamo, najbardziej dziękuję Ci. Nigdy się nie zmieniaj i pozostawaj dalej moją najlepszą towarzyszką!

***
Najukochańsza mamo,

Najbardziej dziękuję Ci za to, jaka jesteś, bo drugiej takiej na świecie nie ma. Od pierwszego dnia mojego życia otaczałaś mnie miłością i czułością, a potem dzielnie mi towarzyszyłaś bez względu na okoliczności. To ty nauczyłaś mnie wrażliwości na drugiego człowieka, ciekawości świata i punktowania tego, co w życiu ważne. Dzięki Tobie nie zrażam się porażkami i dążę do spełniania marzeń. Za to wszystko, co mi dałaś, a czego nie da zamknąć się w słowach - kochana mamo, bardzo dziś Ci dziękuję!

***
Kochana mamo, 

Gdyby w słowach dało się zamknąć wszystko to, za co jestem Ci tak wdzięczna, to życie byłoby prostą sztuką. Spróbuję jednak przedstawić ułamek tego, co dla mnie zrobiłaś. Bezgraniczna miłość, jaką mnie obdarzyłaś, była zawsze dla mnie największym wsparciem i siłą napędową do działania. Twój szczery uśmiech i optymizm pomagał mi pokonywać wszystkie przeciwności losu. Wzorzec człowieka, ucieleśnieniem którego jesteś, pozwala mi zawsze dostrzec dobro w drugim człowieku i odpowiednio dobierać przyjaciół. Dzięki Tobie wiem też, jak obchodzić się z innymi ludźmi, a zwłaszcza z dziećmi, bo matką byłaś, jesteś i będziesz najlepszą na całym świecie! Kochana mamo - po prostu dziękuję.

***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama