Reklama

Życzenia na Dzień Matki: Jak wyrazić wdzięczność mamie?

Za bezwarunkową miłość, czułość, dobro, troskę, wsparcie i mądre wychowanie - powody, dla których warto wyrazić wdzięczność naszym mamom można wyliczać bez końca. To one przecież były naszymi pierwszymi opiekunkami, przyjaciółkami i powierniczkami najskrytszych tajemnic. Najlepszą okazją do wyrażenia miłości i złożenia życzeń mamom jest oczywiście Dzień Matki, który przypada w Polsce 26 maja. Jak zatem sprawić rodzicielkom radość? Oto kilka propozycji życzeń na Dzień Matki.

Reklama

Dzień Matki 2021: Kiedy złożyć życzenia mamie?


Dzień Matki jest obchodzony w wielu zakątkach świata, ale co ciekawe w rozmaitych terminach. Podczas gdy w Polsce życzenia mamom składa się 26 maja, Norwegowie celebrują to święto w lutym! Konkretnie w drugą niedzielę tego miesiąca. Oczywiście w większości krajów Starego Kontynentu oraz Ameryki Północnej czy Australii Dzień Matki przypada na maj - na pierwszą (jak w Hiszpanii), drugą (jak w Niemczech, Grecji, Włoszech, USA) bądź trzecią (jak we Francji) niedzielę maja. Zgodnie z tradycją w Dniu Matki mamom wręcza się bukiety kwiatów oraz rozmaite podarunki, ale przede wszystkim wyraża się im wdzięczność, składając im życzenia. Zadanie, choć na pierwszy rzut oka proste, może przysporzyć niektórym niemało kłopotów, dlatego poniżej znajduje się kilka inspiracji na życzenia na Dzień Matki. Można je dedykować bądź przesłać rodzicielkom. 


***

Najukochańsza mamo;

W tym szczególnym dla Ciebie dniu chciałabym Ci podziękować przede wszystkim za to, że jesteś i nigdy mnie zawiodłaś. Gdy się pojawiłam na świecie, byłaś moją czułą opiekunką; gdy dorastałam naprzemiennie pełniłaś role pierwszej mentorki, wiernej przyjaciółki i powierniczki. Dzięki Tobie odważnie stawiałam pierwsze kroki; zdobywałam życiowe doświadczenia i nawiązywałam relacje z innymi ludźmi. Zawsze wiedziałaś, jak mnie pocieszyć i zachęcić do tego, żeby zmierzyć się z przeciwnościami losu. Najukochańsza mamo, nigdy się nie zmieniaj, bo jesteś dla mnie nieustająco inspiracją. Dziękuję Ci za Twoją bezwarunkową miłość.

***
Najdroższa mamo;

Wśród wielu kobiet, jakie spotkałem na swojej życiowej drodze, Ty, mamo,  byłaś pierwszą i najbardziej szczególną wśród nich. Pokazałaś mi, jak powinna wyglądać prawdziwa miłość i wpajałaś mi zasady, którymi warto się kierować w życiu. Dzięki Tobie wiem, że trzeba wyjść naprzeciw wyzwaniom, realizować marzenia i zawsze znaleźć czas na śmiech i dzielić los z drugim człowiekiem. Za wszystko to i wiele wiele innych, kochana mamo, bardzo dziękuję Ci. Twoja mądrość, otwartość i czułość powoduje, że staję się lepszym człowiekiem!


***

Najukochańsza mamo;

Łatwo ze mną z pewnością nie miałaś ;) Nie raz nie dwa dochodziło między nami do ostrych sporów, ba - nawet karczemnych kłótni, ale nigdy nie dałaś po sobie poznać, że przerasta Cię rola mamy. Zawsze okazywałaś mi czułość i pokazywałaś, jak bardzo mnie kochasz. Pamiętam, jak głaskałaś mnie po policzku, gdy do krwi rozbiłam (-em) kolano albo jak upewniałaś mnie, że jestem "najlepszą partią", gdy rzucił mnie ukochany chłopak (bądź dziewczyna). To dzięki Tobie nie czułam (-em) dużego stresu, gdy trzeba było zdać maturę i podjąć pierwszą pracę. Byłaś taka ze mnie dumna, gdy po raz pierwszy zostałaś babcią! No i do dziś pamiętam smak lodów, które mi kupiłaś podczas naszych wakacji nad morzem! Za te wszystkie niezwykłe chwile, kochana mamo, bardzo dziękuję Ci. Dzięki Tobie świat jest piękniejszy i bogatszy!

***


Najukochańsza mamo, 

Wszyscy mówią, że to właśnie po Tobie odziedziczyłam siłę i upór. Trudno się z tym nie zgodzić, bo jesteś najdzielniejszą kobietą, jaką znam. Odważnie stawałaś w oko w oko z największymi wyzwaniami w życiu. A tych było w Twoim życiu bez liku. Nawet, gdy dawałam (-em) ci ostro w kość, powtarzałaś, że dzieci to najlepsza rzecz, jaka Ci się przytrafiła w życiu. Miałaś ich zatem wielokroć :) Dzięki Tobie wiem, że można wyjść z najgorszego życiowego zakrętu i odnaleźć w życiu cel. Twoje pozornie proste wskazówki po latach okazały się cennymi drogowskazami w kontaktach z ludźmi. Zawsze wiedziałaś, jak trafić do drugiego człowieka. Za to i wiele innych, a przede wszystkim bezwarunkową miłość dziękuję Ci, najukochańsza mamo. Lepsza niż Ty nie mogła mi się trafić.

***
Najdroższa mamo,

W tym wyjątkowym dla Ciebie dniu chciałabym Ci podziękować za tak wiele rzeczy, że trudno je zmieścić w jednym wpisie. Przede wszystkim za to, że jesteś blisko i że mogę na Ciebie zawsze liczyć. Nauczyłaś mnie, że w miłości nie da się stawiać warunków, bo rzeczywistość prędzej czy później wystawi nas na próbę. Pokazałaś, jak cieszyć się z prostych rzeczy, bo tych nadzwyczajnych jest w życiu tak mało, że można nie zdążyć się nawet uśmiechnąć. Wpoiłaś też wiarę w drugiego człowieka, bo bez niego ciężko na co dzień przetrwać. Nadal gdy staję przed trudną decyzją, stawiam sobie często pytanie, co Ty byś zrobiła na moim miejscu. Twoja życiowa mądrość od zawsze jest dla mnie inspiracją. Dziękuję Ci mamo za każdą chwilę, którą mi poświęciłaś.

***

Kochana mamo, 

Powiedzieć o Tobie, że jesteś najważniejszą osobą w moim życiu to mało, ale być może zdanie to najlepiej oddaje to, co chciałabym Ci przekazać w tym szczególnym dla Ciebie dniu. Najbardziej jestem Ci wdzięczna za czułość i troskę, jaką mi zawsze okazywałaś. Dzieciństwo spędzone z Tobą dało mi poczucie bezpieczeństwa, z którego mogłam czerpać w dorosłym życiu. Od Ciebie nauczyłam się też, jak powinno się kochać drugiego człowieka, a zwłaszcza swoje dzieci. Jesteś mistrzynią małych gestów i sprawiasz, że zrobiona przez Ciebie szarlotka czy pomidorowa smakuje jak pokarm bogów. Swoim uśmiechem potrafisz zarazić największego ponuraka, a Twoim zapałem spokojnie obdzieliłoby się niejeden pluton! Drugiej takiej, mamo, nie ma na świecie i właśnie za to tak bardzo Cię kocham!

***

Najukochańsza mamo, 

Nawet, gdy byłem niesforny i przyniosłem kolejną uwagę w dzienniku, pod skórą czułem, że mnie kochasz. Zawsze potrafiłaś mnie przywołać do porządku,  a poza tym byłaś najlepszą kumpelką. Koledzy zazdrościli mi takiej mamy, bo zawsze można było z Tobą porozmawiać na każdy temat. Nikogo nie odsyłałaś z kwitkiem i zawsze dawałaś drugą szansę. Dzięki Tobie w domu zawsze unosił się zapach smakowitych zup i apetycznych drożdżówek. Wiedziałaś też, jak podzielić dzień, żeby był czas na naukę czy relaks i  zawsze stawiałaś na to, co w życiu najistotniejsze - na drugiego człowieka. Za garść tych wszystkich cennych rad, a przede wszystkim za to, że byłaś, jesteś i zawsze będziesz blisko dziękuje, mamo kochana,  z całego serca dziś Ci ja.

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama