Reklama

Eksperci odkryli, że komary lubią cztery rodzaje ludzi

Wszyscy znamy kogoś (a może właśnie sami jesteśmy tą osobą), kto jest szczególnie lubiany przez komary. Z jakiegoś bliżej nieznanego powodu, osoby te bardziej niż inne przyciągają te żądne krwi insekty. Okazuje się, że istnieją powody, dla których komary częściej gryzą niektóre osoby. Eksperci w dziedzinie zdrowia twierdzą, że przyciągają komary. Poniżej przedstawiono cztery czynniki, które decydują, czy jesteś jednym z nich. 1. Grupa krwi 0 Badania wykazały, że prawdopodobieństwo ugryzienia przez komara osoby o grupie krwi 0 wynosi 83 procent. Osoby posiadające krew z grupy A są w mniejszym stopniu narażeni na prawdopodobieństwo ukąszenia przez tego owada.

Reklama

2. Ciąża

Komary przyciąga dwutlenek węgla wydzielany przez ludzi podczas oddychania. Kobiety w ciąży produkują go znacznie więcej, co oznacza, że mogą stać się bardziej zauważalne przez komary. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza teraz, kiedy ciągle aktywny wirus Zika stanowi prawdziwe zagrożenie dla małych dzieci.

3. Ćwiczenia fizyczne

Nie powinno cię dziwić, że komary szczególnie zażarcie cię atakują, kiedy właśnie skończyłeś biegać, czy uprawiać jakiś inny rodzaj aktywności fizycznej. Przyciąga je kwas mlekowy, produkowany w dużych ilościach w twoich mięśniach, kiedy te wykonują wysiłek fizyczny.

4. Picie alkoholu

Eksperci odkryli, że napoje rozgrzewające sprawiają, iż stajemy się bardziej atrakcyjni dla komarów. W szczególności alkohol podnosi temperaturę naszego organizmu, a komary lubią nasze ciepłe ciało.

Jeśli znajdujesz się w jednej z wymienionych grup ryzyka, może już czas zaopatrzyć się w środek odstraszający insekty!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama