Reklama

6 domowych sposobów na odstraszenie komarów

Ciepłym wieczorem uporczywe owady nie pozwalają ci odpocząć? Ciągłe bzyczenie za uchem nie dające spokojnie odpocząć lub co gorsza zasnąć. Oprócz korzystania ze sprayu przeciw komarom, wypróbuj kilka sposobów, dzięki którym komary nie będą tak uciążliwe. Poznaj 6 sposobów na odpędzenie komarów.

Posadź kwiaty w ogrodzie

Trawa cytrynowa, geranium i lawenda to rośliny, które komary nie kochają. Posadź je blisko miejsc, w którym rozpalasz grilla i odpoczywasz.

Ustaw pułapki

Jeśli komarów jest dużo przygotuj pułapkę, w którą złapią się komary. Sposobów na pozbycie się komarów jest wiele. Rozejrzyj się w najbliższym sklepie ogrodniczym za jakimś ciekawym rozwiązaniem. Może to być kominek na olejek eteryczny.

Weź kąpiel

W przeciwieństwie spryskiwania skóry lepkimi preparatami, weź kąpiel. Do kąpieli dodaj parę kropel olejku z cytroneli. Wychodząc na zewnątrz, automatycznie będziesz odstraszać komary.

Rozpal ognisko

Wieczorne ognisko nie tylko stwarza miły nastrój, ale również odstrasza komary. Będą trzymać się z daleka, zwłaszcza gdy dorzucisz do ogniska kilka gałązek szałwii.

Powieś worki z wodą

Napełnij woreczki śniadaniowe wodą i dodaj kilka miedzianych pieniążków. Powieś torebkę przy drzwiach. Będą trzymać się z daleka. Woda rozprasza światło i dezorientuje owady, powodując zmianę kierunku lotu.

Jedz czosnek

Czosnek nie tylko działa korzystnie dla zdrowia, zmienia również zapach oddechu i skóry. Zapach ten jest odstraszający dla komarów. Komary będą już nie takie straszne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama