Reklama

3 domowe sposoby na ugryzienia pcheł

Pchły to małe, irytujące owady, które najczęściej atakują zwierzęta. Jeśli masz zwierzęta lub mieszkasz w miejscu, gdzie zwierząt jest dużo, twoje szanse na ugryzienie przez pchły jest bardzo duże. Ukąszenia pcheł są swędzące, a także bolesne. Pojawiają się w postaci małych czerwonych guzków, zwykle w grupach po trzy lub cztery ugryzienia w linii prostej. Najczęściej ukąszenia występują wokół kostek, możne też je zauważyć wokół talii, pod pachami lub w zgięciach łokci i kolan. W leczeniu zapobieganiu ugryzieniu przez pchły, pierwszą linią obrony powinno być kontrolowanie inwazji. Jednocześnie istnieje też wiele naturalnych metod, które szybko wyleczą ugryzienia pcheł u ludzi jak i u zwierząt.

Soda oczyszczona

Soda to doskonały sposób na ukąszenia pcheł, zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Soda przynosi natychmiastową ulgę, gdy ugryzienie swędzi. Zmniejsza również obrzęk jak i stan zapalny, niwelując ryzyko infekcji.

Wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę sody oczyszczonej z odrobiną wody i nałożyć taką cienka pastę na miejsce ugryzienia. Zostaw na 5-10 minut, a następnie spłucz zimną wodą. Stosuj ten sposób 1-2 razy dziennie. Jeśli ukąszeń jest wiele na całym ciele, można dodać szklankę sody oczyszczonej do wanny wypełnionej wodą. Zanurz się w wodzie na 10 minut, a następnie osusz skórę miękkim ręcznikiem. Taką samą kurację możesz zastosować dla swojego pupila. Pastę z sody nałóż wacikiem na miejsca ugryzień, a po 5 minutach zmyj sodą. Gdy zwierzę bardzo cierpi przygotuj mu kąpiel z ½-1 szklanką sody oczyszczonej.

Ocet jabłkowy

Organiczny, niefiltrowany ocet jabłkowy to kolejny doskonały domowy środek na ukąszenia pcheł. Pomaga zmniejszyć stan zapalny, łagodzi swędzenie oraz zapobiega zakażeniu. Zanurz wacik w occie jabłkowym i przemyj miejsce ugryzienia. Pozostaw ocet na skórze na 5 minut, a następnie zmyj wodą. Przemywaj ugryzienia kilka razy dziennie. Jeśli ocet podrażnia twoją skórę, rozcieńcz go odrobiną wody przed zastosowaniem. Dla zwierząt przygotuj roztwór octu i wody w równych proporcjach. Roztwór przelej do butelki ze sprayem i spryskaj miejsca ugryzień. Unikaj miejsc oczu, uszu i nosa. Powtórz sposób kilka razy dziennie.

Cytryna

Cytryna to kolejny cudowny sposób łagodzący ugryzienia pcheł. Ten naturalnie ściągający środek pomaga osuszyć miejsce ugryzienia. Także zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk, zapobiega infekcjom. Zanurz wacik w soku z cytryny i przemyj miejsca ugryzień. Pozostaw sok do wyschnięcia na skórze, a następnie spłucz ze skóry. Zrób to kilka razy dziennie. Sposób ten jest skuteczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama