Nie każdy wie o tej funkcji smartfona. Przytrzymaj jeden przycisk

Funkcje smartfonów nie sprowadzają się wyłącznie do możliwości bycia w ciągłym kontakcie z bliskimi. Sprawdzamy za ich pomocą informacje, śledzimy media społecznościowe, zastępują nam aparaty fotograficzne, a to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Choć wydaje się, że znamy nasze urządzenia na wylot, jedna opcja dla wielu osób może być nieoczywista.

Smartfon, czyli mały komputer w kieszeni

Zapewne wielu z nas nadal pamięta czasy przed rozpowszechnieniem się telefonów komórkowych. Choć niektórzy wspominają te dni z nostalgią, nie da się ukryć, że smartfony ułatwiają życie w wielu jego aspektach. Chcesz sprawdzić rozkład autobusu, a może zamówić taksówkę? Szukasz przepisu na obiad albo chcesz wiedzieć, co wydarzyło się w ostatnich godzinach na świecie? Odblokowujesz ekran i wszystkie możliwości masz na wyciągnięcie palca.

Zwykle personalizujemy urządzenia, by móc korzystać z nich jak najsprawniej i najwygodniej. Mimo to nadal można być zaskoczonym nieoczywistą funkcją smartfona.

Reklama

Przeczytaj też: Funkcja miała pomóc, a rodzi problemy. Przypadkowe połączenia SOS to plaga

Odblokuj telefon i przytrzymaj jeden przycisk

Chcesz poznać swoje urządzenie od podszewki i przy okazji poznać przydatny skrót? Opcja, o której piszemy, przyda się wszystkim użytkownikom poczty głosowej, którzy chcą szybko dotrzeć do swoich wiadomości.

Wystarczy, że po odblokowaniu telefonu uruchomisz klawiaturę numeryczną. Jeśli przez kilka sekund przytrzymasz przycisk z numerem 1, funkcja ta automatycznie przeniesie się do poczty głosowej i umożliwi w prosty sposób nadrobienie zaległości w kontaktach.

Jak ładować telefon, by służył jak najdłużej?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że większość smartfonów wymaga codziennego ładowania. Czynność prozaiczna, lecz może znacząco wpływać na żywotność całego urządzenia. Czy na pewno wiesz, jak robić to poprawnie?

  • Używaj oryginalnej ładowarki dołączonej do telefonu i zalecanej przez producenta. Zyskujesz pewność, że jej parametry są optymalnie dopasowane do baterii sprzętu i pozwalają na wydajne ładowanie.
  • Nie doprowadzaj do całkowitego rozładowania akumulatora. Podłącz telefon do źródła prądu w momencie, gdy poziom baterii spadnie do około 20 procent.
  • Zdarza ci się korzystać z telefonu przed snem? Upewnij się, że podczas ładowania smartfon nie będzie przykryty poduszką, kocem czy kołdrą. Choć nowoczesne urządzenia są wyposażone w mechanizmy chroniące je przed przegrzaniem, takie nawyki nie służą ich żywotności.

Polecamy:

Te aplikacje i funkcje najszybciej rozładowują telefon. Zmień to

Ukryta funkcja kluczyka. Mało kto wie o tym, jak bardzo się przydaje

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama