Reklama

Jak usunąć konto na Allegro?

Czasami z jakiegoś powodu chcemy pozbyć się swojego konta. Z oczywistych względów informacji, w jaki sposób to zrobić, nie znajdziemy na stronie głównej danej witryny. Przygotowaliśmy więc krótką instrukcję, która ułatwi zamknięcie konta na Allegro.

Reklama

Przed rozwiązaniem umowy


Zanim rozpoczniemy proces zamykania konta na Allegro, musimy dopełnić pewnych formalności. Jeśli sprzedawaliśmy przedmioty i korzystaliśmy z Abonamentów dla Sprzedających, musimy wyłączyć tę usługę. Znajdziemy ją w zakładce "Abonamenty". Następnie jesteśmy zobowiązani uregulować wszelkie płatności na naszym koncie i zamknąć rachunek fakturowy (jeśli go posiadamy), który znajduje się w zakładce "Faktury". W kolejnym kroku wypłacamy nasze środki z Allegro Finanse, korzystając z usługi PayU lub Przelewy24, i spłacamy należności wobec Allegro. 


Rozwiązywanie umowy z Allegro

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zamknięcie konta w serwisie Allegro, wystarczy się na nie zalogować, a następnie przesłać formularz. Warto jeszcze zapoznać się z jego treścią, a gdy już będziemy gotowi na złożenie wypowiedzenia, klikamy przycisk "Wyślij wniosek". W następnym kroku zostaniemy ponownie zapytani, czy na pewno chcemy wystąpić o rozwiązanie umowy z Allegro. Decyzji nie można już cofnąć, po upływie okresu wypowiedzenia serwis usunie nasze konto i nie będziemy mogli go odzyskać. Jeśli jesteśmy pewni, klikamy przycisk "Wypowiedz umowę".

Istnieje również możliwość odstąpienia od umowy zawartej z Allegro. Jednak ta opcja dotyczy jedynie osób, które zarejestrowały się niedawno. Możemy zrobić to w ciągu 14 dni od założenia konta. Odstąpienie od umowy nie wymaga podania przyczyn, o ile nie wykonaliśmy w tym czasie żadnych czynności na Allegro, a w szczególności zakupu i wystawienia przedmiotu na sprzedaż. Nie możemy również skorzystać z serwisu Charytatywni Allegro oraz kontaktować się z innymi użytkownikami serwisu za pomocą formularzy "Wyślij e-mail do tego użytkownika" lub "Zadaj pytanie sprzedającemu". Osoby, które chcą odstąpić od umowy, powinny wysłać ten wniosek. 

Okres wypowiedzenia

Rozwiązanie umowy z Allegro nie następuje natychmiastowo, musimy poczekać na to 60 dni - tyle wynosi okres wypowiedzenia umowy. W tym czasie nie możemy korzystać z większości funkcji serwisu. Nie będziemy mogli kupować, składać ofert w licytacjach ani wystawiać przedmiotów, a w ciągu siedmiu dni od złożenia rezygnacji Allegro usunie wystawione przez nas oferty. Jedyne, co możemy zrobić w trakcie okresu wypowiedzenia umowy, jest logowanie się na konto oraz dokończenie rozpoczętych zakupów, dyskusji i licytacji, nie wolno nam jednak zmieniać kwoty zaoferowanej przed złożeniem wniosku. Gdy umowa zostanie ostatecznie rozwiązana, nie będziemy mogli już zalogować się na konto.

Rozpatrzenie wniosku o odstąpienie od umowy zawartej z Allegro trwa krócej - 20 dni roboczych. W tym czasie będziemy mogli zalogować się na konto, ale nie możemy aktywnie z niego korzystać. Jeśli skorzystamy z usług serwisu, zostanie to automatycznie potraktowane jako rezygnacja z odstąpienia od umowy.

Gdy konto zostanie zamknięte na skutek rozwiązania lub odstąpienia od umowy, administratorzy strony usuwają ze swojej bazy nasze dane osobowe. Jeśli jedynie robiliśmy zakupy w serwisie, dane przetwarzane będą jeszcze przez trzy lata, gdy sprzedawaliśmy lub wykorzystaliśmy kupon - aż sześć lat. Dane mogą zostać użyte do dochodzenia roszczeń i obrony przed roszczeniami, prowadzenia analiz statystycznych oraz zapewnienia rozliczalności. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama