Reklama

Jak podjąć decyzję o zakupie samochodu i jej nie żałować?

Kupno samochodu to dla sporej grupy ludzi jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmą w życiu. Nie warto więc kierować się emocjami i chwilowymi modami. Jak kupić auto tak, by później nie żałować?

Prezentacja partnera

Marka, konkretny model, rodzaj nadwozia, wielkość, dodatkowe wyposażenie, kolor lakieru, skrzynia manualna czy automatyczna, benzyna, diesel, hybryda, a może... "elektryk"? To tylko niektóre spośród wielu decyzji, które podjąć musi każdy, kto decyduje się na zakup samochodu. Zwłaszcza nowego, ponieważ na rynku wtórym często bierzemy po prostu to, co jest - pod warunkiem, że pojazd znajduje się w dobrym stanie technicznym.

Nowy czy używany?

Kupno samochodu w salonie ma oczywiście wiele plusów, Największe spośród nich to 100 proc. pewności co do historii auta, prestiż związany z posiadaniem fabrycznie nowego pojazdu oraz bogate możliwości personalizacji - od koloru lakieru poprzez dobór wyposażenia dodatkowego. Innymi słowy, zakup samochodu w salonie to szansa na spełnienie motoryzacyjnych marzeń. Przy zakupie "używki" nie mamy takiego luksusu - często trzeba brać po prostu to, co uda nam się znaleźć.

Reklama

Chociaż sytuacja ulega stopniowej poprawie, dostępność poszukiwanego modelu wciąż jest największym wyzwaniem przy zakupie samochodu. Tyczy się to zarówno aut nowych, jak i używanych, ponieważ oba rynki zmagają się z ograniczoną dostępnością aut. W tym drugim przypadku wyzwanie stanowi również znalezienie samochodu z potwierdzonym stanem technicznym i historią serwisową.

Krótko mówiąc, niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, każde z nich posiada zalety oraz wady. Zakup auta w salonie to spory koszt oraz utrata wartości pojazdu. Jeśli chodzi natomiast o kupno samochodu używanego - większość z nas nie posiada fachowej wiedzy i nie jest w stanie dokonać oceny stanu technicznego pod każdym możliwym kątem.

Część sprzedających, przedkłada zysk ponad zwyczajną uczciwość, ukrywa zarówno potencjalnie kosztowne w naprawie usterki, jak i przeszłość pojazdu. Wybierając zakup z niepewnego źródła musimy się więc liczyć z koniecznością "inwestycji" sporej części wartości auta w ewentualne naprawy.

Z pomocą kupującym przychodzą jednak internetowe platformy, które ułatwią podjęcie tej kluczowej decyzji oraz pozwolą na bezpieczny i bezstresowy zakup auta.

Automarket.pl, czyli szansa na podjęcie racjonalnej decyzji

Automarket.pl to platforma z nowymi i sprawdzonymi używanymi samochodami, będąca częścią grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Niemal wszystkie nowe auta są gotowe do odbioru i dostępne od ręki.  Samochody używane są starannie wyselekcjonowane, z dokładnie sprawdzonym stanem technicznym oraz potwierdzoną historią serwisową. Korzystający z tej platformy nie muszą się więc martwić największymi trudnościami związanymi z zakupem samochodu w dzisiejszych czasach.

Na platformie dostępne są różne marki i modele - od samochodów miejskich, po rodzinne auta idealne do podróży czy auta klasy premium. Ford Kuga, Opel Astra czy Insignia, Volkswagen Golf, Alfa Romeo Stelvio, Fiat 500, Hyundai Tucson, Toyota Yaris, Mazda 2, różne modele BMW - to tylko niektóre z nich. Niezależnie od poszukiwanego rodzaju napędu oraz opcji wyposażenia, każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, różnorodność dotyczy także dostępnych form finansowania.

To wynajem długoterminowy, leasing bądź pożyczka leasingowa. Każdy klient uzyska fachową pomoc w wyborze formy najlepiej dopasowanej do jego oczekiwań i zdolności finansowych. Parametry, takie jak jego długość finansowania, wysokość wkładu własnego i ewentualne pakiety dodatkowe, mogą zostać ustalone wedle preferencji klienta. Co więcej, decydując się na elastyczny wynajem długoterminowy może liczyć na stałą ratę oraz opcję wcześniejszego zakończenia zawartej umowy bez dodatkowych płat.

Na jakie inne korzyści mogą liczyć klienci Automarket.pl? Choćby na gwarancję, którą objęte są najważniejsze podzespoły samochodów, możliwość zamówienia auta pod wskazany adres oraz załatwienie niezbędnych formalności online.

Zakup samochodu jest dziś dużo trudniejszy niż kilka lat temu. Spowodowana pandemią niedostępność półprzewodników i chipów oraz zerwane globalne łańcuchy dostaw w dużym stopniu utrudniły produkcję nowych pojazdów. Nie pomaga też inflacja, rosnące ceny za prąd oraz szereg innych kosztów. Ucierpieli na tym konsumenci, gdyż zakup samochodu stał się jeszcze bardziej skomplikowany. Warto więc korzystać z rozwiązań, które zwiększają spokój i bezpieczeństwo, aby później nie żałować swojej decyzji.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama