Co to jest Smart TV? Odkryj funkcje telewizorów, które ułatwią ci życie i wzbogacą rozrywkę

Stały dostęp do internetu i aplikacji z interesującymi nas treściami, możliwość grania w gry bez konieczności posiadania konsoli, szereg praktycznych zastosowań ułatwiających codzienne życie i pracę zdalną – telewizory Smart TV bez wątpienia zrewolucjonizowały naszą rozrywkę. A wiele wskazuje na to, że to dopiero początek.

Prezentacja partnera

Na pytanie "Co to jest Smart TV?" każdy z nas odpowie szybko i intuicyjnie. To po prostu podłączony do internetu telewizor, umożliwiający korzystanie z najróżniejszych aplikacji, szeregu innych przydatnych funkcji i mogący współpracować z domowymi sprzętami. To oczywiście prawda, niemniej warto mieć świadomość, iż nadążenie za wszystkimi regularnie pojawiającymi się nowościami może okazać się sporym wyzwaniem. Są to bowiem urządzenia, które z każdym kolejnym modelem mocno zaskakują.

Jeden ekran, tysiąc funkcji

Jak sprawdzić, czy telewizor ma Smart TV? Najłatwiej rozpoznamy to po tym, że posiada opcję podłączenia do internetu i wiele aplikacji w swoim menu. Przykładowo współczesne telewizory ze Smart TV od Samsunga oferują niemal 500 aplikacji (z czego blisko 200 polskojęzycznych). Netflix, YouTube, Prime Video, Disney+, HBO Max, Player.pl, CANAL+, Polsat Box Go... To tylko kilka spośród nich i to głownie związane z filmami. Są także aplikacje sportowe, muzyczne, informacyjne... Jest w czym wybierać.

Za przykład posłużyć może Samsung Smart TV, uznawany przez wielu za jeden z najlepszych do korzystania z internetowych zasobów: począwszy od oglądania filmów, programów i seriali w serwisach streamingowych, poprzez wykorzystywanie go do pracy i rozrywki, a kończąc na... zarządzaniu inteligentnym domem.

Jeśli dodamy do tego opcję gry w chmurze, możliwość samodzielnego budowania własnej ramówki poprzez wybór aplikacji, które dają nam dostęp do treści na których nam zależy czy do ułatwień dla pracujących z domu - dopiero wówczas w pełni zrozumiemy, w czym kryje się fenomen Smart TV.

Jest tego tak dużo, iż często osoby, które od lat posiadają Smart TV, nie korzystają ze wszystkich funkcji. I bynajmniej nie dlatego, iż są one nieprzydatne. Po prostu o nich... nie wiedzą. Warto wiec zerknąć do menu swojego telewizora Samsung Smart TV i zacząć korzystać z wielu udogodnień, które tam znajdziemy.

"Pilot", którym możesz sterować całym domem

Zacznijmy od praktycznych zastosowań Smart TV. Tutaj wkracza aplikacja SmartThings dostępnej dla smartfonów z systemem Android od wersji 8 i iOS 13 wzwyż, z jednej strony łącząca wiele urządzeń w naszym domu, z drugiej - umożliwiająca kontrolę nad niemal całą przestrzenią naszego codziennego życia. Najprościej porównać ją do pilota, który pozwala na sterowanie całym domem. Przykłady?

Wideorozmowy i praca zdalna na wielkim ekranie Smart TV, a nie na laptopie dzięki łączeniu z urządzeniami zewnętrznymi i dzieleniu ekranu, powiadomienia, gdy piekarnik nagrzeje się do odpowiedniej temperatury, zarządzanie oświetleniem bez wstawania z kanapy... pralka właśnie nas poinformowała, że zakończyła pranie. Brzmi zachęcająco, prawda? No to idziemy dalej: inne funkcje Smart TV? Choćby przesłanie obrazu z telewizora na ekran lodówki czy też ze smartfona na ekran telewizora. I nie, nie jest to scenariusz filmu sci-fi - wszystko to jest już dziś w naszym zasięgu.

Mówiąc wprost: SmartThings to pełna automatyzacja najróżniejszych domowych czynności. Funkcje Smart w telewizorze to podniesienie jakości naszego życia.

A skoro przy kłopotach jesteśmy... Zgubił się pilot? Nie traćmy czasu na poszukiwania i sterujmy wszystkim telefonem!

Dorwać Smarta - wszystko w naszych rękach

Smart TV to możliwość pełniejszego zagłębiania się w filmowe światy, śledzenia poczynania ulubionych serialowych bohaterów, grania w gry, oglądania koncertów na żywo czy pasjonowania się sportowymi widowiskami. A im większy ekran (np. o przekątnej 65 cali), tym większe emocje.

Zwłaszcza że wszystkie wymienione wyżej opcje można ze sobą dowolnie mieszać - wystarczy odrobina wyobraźni.

To, w jaki sposób używamy dostępnych aplikacji, zależy tylko od nas.

Tym bardziej że zachęca do tego prosty sposób personalizacji: aplikacje, z których korzystamy najczęściej, można ustawić w najbardziej widocznym miejscu, inne - poprzesuwać, a wszystkie niepotrzebne - usunąć.

Męczący dzień w pracy, a na siłownię daleko? Wybierzmy aplikację dzielącą ekran i na jednej z połówek oglądajmy ćwiczenia (nic tak nie motywuje do działania!), a na drugiej - kontrolujmy, czy prawidłowo je wykonujemy. Ze Smart TV z włączoną kamerą to możliwe. Wystarczy podpiąć ją po USB do telewizora.

Z głową w chmurze, czyli gra bez konsoli

Wiele zmian na rynku gamingowym przyniósł już ubiegły rok, co nie pozostało bez reakcji ze strony Samsunga. Mowa o aplikacjach do streamingu gier, takich jak Xbox, NVIDIA GeForce NOW czy Utomik, które dostępne są na wybranych modelach Smart TV. W praktyce oznacza to, iż możliwe jest granie bez konsoli.

W efekcie granie w chmurze na stałe wpisało się w domową rozrywkę - coraz więcej osób właśnie w ten sposób spędza wolny czas, ponieważ jest to łatwiejsze. Zamiast zakupu kosztownej konsoli, wystarczy bowiem posiadać szybkie i stabilne łącze internetowe, subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, kontroler i... to wystarczy. Co ważne, już niedługo dostępny będzie też Blacknut, czyli kolejny katalog gier w chmurze.

Smart TV. Co to za funkcja? Z pewnością to pytanie padać będzie co jakiś czas. Nie sposób jednak wymienić ich wszystkich. Z prostego powodu: opcji jest mnóstwo, a nowe funkcjonalności regularnie się pojawiają. Natomiast te już dostępne - nieustannie są udoskonalane.

Trudno zatem wymienić także wszystkie zalety płynące z użytkowania Smart TV. Ale tak to najczęściej wygląda w przypadku zaawansowanych technologii - sposób wykorzystania zależy przede wszystkim od użytkownika, jego potrzeb, kreatywności i pragnienia odkrywania nowych rzeczy. Wszystko w twoich rękach!

Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Powiązane porady