Akcesoria samochodowe - jakie są warte uwagi?

Akcesoria samochodowe przydają się każdemu kierowcy. Spośród wielu dostępnych warto jednak wiedzieć, w jakie warto zainwestować. Podpowiadamy!

Reklama


  • Jazda samochodem powinna być maksymalnie komfortowa, bez przykrych niespodzianek podczas pokonywania dłuższych czy krótszych tras. Żeby tak było, pojazd powinien być sprawny. Nie ma co czekać z naprawami, bo nawet pozornie drobna usterka może doprowadzić do kosztownych wizyt u mechanika. Co gorsza, awaria może się zdarzyć w najmniej nieoczekiwanym momencie. 
  • Pamiętajmy więc, aby trzymać rękę na pulsie i zawsze interesować się stanem technicznym samochodu, co pozwoli odpowiednio wcześnie zareagować. To absolutna podstawa, lecz możemy zrobić dużo więcej, aby korzystanie z samochodu było jeszcze bardziej komfortowe - zainwestować w praktyczne akcesoria samochodowe. Jakie?

Akcesoria samochodowe - dlaczego warto?

Akcesoria samochodowe to przydatne gadżety podwyższające komfort jazdy oraz użytkowania pojazdu. Zdecydowana większość z nich nie kosztuje specjalnie dużo. W zamian zaś dostajemy prawdziwie pomocne przedmioty, które doceni każdy kierowca, a już szczególnie osoba spędzająca za kółkiem wiele godzin dziennie. Są niezwykle przydatne dla zawodowych kierowców, dla których obok wygody jazdy równie ważne jest bezpieczeństwo podczas podróży. Niezależnie jednak od tego, jak często korzystamy z samochodu i w jak dalekie trasy jeździmy, sprawdzą się one w każdym przypadku! Do najpopularniejszych zaliczamy pokrowce na fotele, kamery cofania, skrzynki narzędziowe i różnorodne uchwyty - na telefon, nawigację, kubki.

Smartfon w odpowiednim miejscu

Akcesoria samochodowe można podzielić na kilka grup - jedną z ważniejszych są sprzęty do telefonów komórkowych. To nie dziwi, bo praktycznie każdy posiada własny telefon bądź smartfon, który przydaje się także w podróży, głównie dzięki temu, że może służyć jako nawigacja. Aby jednak tak było, potrzeba stabilnie go umocować, do czego idealnie nadają się specjalne uchwyty. Wymieniamy ich kilka rodzajów, mogą być na przyssawkę (łatwe w obsłudze, wytrzymałe, niedrogie), mocowane do kratki wentylacyjnej (zawsze pod ręką, nie przeszkadzają w jeździe, bo nie zasłaniają pola widzenia) oraz magnetyczne (bardzo praktyczne - można je umieścić w dowolnie wybranym miejscu).

Czysty samochód? Zainwestuj w te akcesoria!

Niezwykle ważne są również akcesoria samochodowe do mycia. Pozwalają one utrzymać wygląd samochodu w należytym stanie. Ma to znaczenie nie tylko pod względem estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. To niezwykle istotne, aby kierowca zadbał o wygląd szyb - muszą być czyste, żeby widoczność była niezakłócona. To samo powiemy o tablicach rejestracyjnych. Muszą być widoczne, zwłaszcza dla policji. W przeciwnym wypadku możemy dostać mandat. Warto więc mieć zawsze pod ręką akcesoria samochodowe do szyb, za sprawą których szybko i sprawnie usuniemy z nich nadmiar wody. Do czyszczenia przydaje się szczególnie wygodna w użyciu myjka z teleskopową rączką. Dociera nawet do najbardziej oddalonych zakamarków. Poza tym nieocenione są chusteczki z woskiem, ściereczki z mikrofibry oraz specjalne rękawice do mycia samochodu, dużo wygodniejsze niż zwykłe gąbki.

Wymieniliśmy najważniejsze akcesoria samochodowe, które przydają się każdemu kierowcy. To jednak nie wszystko, w co warto się zaopatrzyć. Wystarczy odwiedzić stronę internetową sklepu Pesta, by się o tym przekonać!