Reklama

Jak odchudzić postać w Photoshopie?·

Odchudzanie postaci w Photoshopie nie jest trudne jednak może być nieco pracochłonne. Podczas pracy należy uważać na zachowanie proporcji ciała jak również na zachowanie proporcji otoczenia, które może się zniekształcić (np wyginanie się prostych linii budynków). Najlepsze do pracy są zdjęcia z naturalnym tłem jak drzewa, łąka czy woda. Poniżej przedstawiam instrukcję odchudzania postaci na zdjęciach krok po kroku wraz ze zdjęciami.

Aby odchudzić postać na zdjęciu należy skorzystać z filtru Skraplanie (Liquify). Jest on dostępny w prawym menu efektów (Efekty -> Pokaż Wszystkie (Show All) -> Skraplanie (Liquify). Kliknij na ten efekt dwa razy myszką aby otworzyć nowe okno.

Aby odchudzić postać korzystamy z narzędzia Zniekształcanie. Po prawej stronie wybieramy rozmiar pędzla oraz nacisk pędzla. Rozmiar pędzla powinien być dość duży. Jeśli zrobimy coś nie tak, jakbyśmy chcieli, należy wcisnąć ikonkę po lewej stronie Rekonstrukcja (trzecia od dołu) i "zamalować" obszar zdjęcia, który chcemy przywrócić do stanu pierwotnego. Jeśli chcemy pracować od nowa wówczas należy wcisnąć Przywróć (Revert).

Aby odchudzić ręce, nogi czy pas należy przesunąć pędzlem z zewnątrz do środka osoby.

Teraz wybierz narzędzie Marszczenie (Pucker Tool). Za pomocą tego narzędzia możesz jeszcze bardziej odchudzić ręce, nogi, pas czy szyję osoby na zdjęciu. Możesz również zmniejszyć nieco wybrzuszenia (np. zbyt obfite piersi, wypukłe policzki). Aby to zrobić najedź pędzlem na środek np. talii i delikatnie kliknij. Pamiętaj, aby kliknięcia były delikatne i krótkie, aby postać delikatnie odchudzić, a nie zrobić z niej karykaturę.

Na koniec, jeśli się chce, można skorzystać z narzędzia Wzdęcie (Bloat Tool). Za jego pomocą możemy powiększyć piersi, pośladki, usta czy oczy (im większe oczy tym twarz wydaje się być mniejsza i szczuplejsza). Znów najeżdżamy myszką na wybraną część ciała i delikatnie klikamy.

Wskazówki

* PS. Osobiście nie uważam, aby pani po "odchudzeniu" na tym zdjęciu wyglądała lepiej. Jest to wyłącznie zdjęcie przykładowe, które pomaga zobrazować sposób odchudzania postaci w Photoshopie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama