Reklama

Jak narysować owieczkę?

Owieczki, żabki, pieski czy kotki to sympatyczne zwierzątka, które dzieciaki znają z ilustrowanych książeczek, anonimowanych bajek bądź po prostu ze zwykłych spacerów z rodzicami. Nietrudno się zatem domyślić, że często chcą je odwzorować na papierze i dopytują dorosłych, jak wykonać zadanie. Wbrew pozorom namalowanie owieczki nie jest wcale trudne w wykonaniu i można przy użyciu kilku sprawdzonych trików wyczarować jej sylwetkę. Poniżej potrzebne wskazówki i podpowiedzi w kontekście rysowania owieczki.

Liczy się pomysł

W przypadku malowania owieczki - podobnie zresztą jak wszystkich innych zwierząt czy elementów - liczy się koncept. Najlepiej zatem zacząć zadanie od narysowania - oczywiście przy użyciu ołówka - dużego koła. Po lewej stronie powstałej figury trzeba następnie dorysować kolejny element - zbliżony wyglądem do jajka. Będzie pełnił rolę głowy owieczki. By ta wyglądała idealnie, we wnętrz owalu trzeba dorysować owieczce oczka, czyli dwa stykające się ze sobą kółeczka.

Wcześniej narysowane ołówkiem duże koło trzeba dodatkowo obrysować zygzakowatą linią o zaokrąglonych brzegach. Prosty zabieg pozwoli uzyskać wełnę, którą pokryta jest skóra owieczki.

Nogi owieczki

Owieczce brakuje jeszcze czterech nóżeczek, dlatego teraz jest pora, aby je namalować. Wystarczy po prostu dorysować odpowiednio u podstawy wykreowanego wcześniej dużego koła o kształcie jajka cztery linie, a następnie uzupełnić je o kolejne linie - tak, aby nóżki zyskały odpowiedni kształt.

Źrenice, nos i uszy

By owieczka prezentowała się idealnie, trzeba jeszcze dopracować i upiększyć jej głowę. Wcześniej powstały oczy, teraz trzeba dorysować jej jeszcze źrenice, nos i uszy. Wszystkie wymienione kształty są doskonale znane, zatem z wykreowaniem ich nie powinno być żadnego problemu.

Ostatni element zadania to pokolorowanie owieczki. Czynność ta z pewnością sprawi ogromną frajdę dziecku i pozwoli puścić wodze fantazji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama