Reklama

Przesądy noworoczne: Jak dobrze rozpocząć Nowy Rok?

Nie tylko Wigilii przypisujemy konkretne przesądy, które swoje korzenie mają w tradycji ludowej. Również sylwester i Nowy Rok obfitują w wiele przepowiedni i wierzeń. Według ludowych przesądów to, co zrobimy w te dwa ważne dni, może mieć swoje konsekwencje w kolejnym roku! Jak zatem postępować w sylwestra i Nowy Rok, by zapewnić sobie szczęście, a czego unikać, by nie spadły na nas problemy i troski? Opowiadamy o przesądach noworocznych.

Spal kartkę, a zapomnisz o troskach z poprzedniego roku

By raz na zawsze pożegnać zmartwienia z poprzedniego roku, należy w wieczór sylwestrowy spalić kartkę - tak głosi prastara przepowiednia. Wcześniej można zapisać na niej przykre zdarzenia, które dotknęły nas w ostatnich kilkunastu miesiącach. Ten rytuał pozwoli mentalnie rozstać się z troskami i zmartwieniami, które gnębiły nas w mijającym roku.

Załóż nową bieliznę, a znajdziesz nowego partnera

Jeden z popularnych ludowych przesądów głosi, że jeśli kobieta chce szybko znaleźć partnera na Nowy Rok, na zabawę sylwestrową powinna założyć nową bieliznę. Zapewni jej ona powodzenie w Nowym Roku, a nawet pomoże znaleźć męża!

Jak żyć w zgodzie z innymi?

By zapewnić sobie dobre relacje z innymi ludźmi w Nowym Roku, najpierw należy zażegnać konflikty w starym roku. Przepowiednie głoszą, że ten, kto nie zakończył konfliktów, nie może zbudować nowej prawdziwej przyjaźni z innymi ludźmi. W Nowy Rok należy wejść zatem z czystym sumieniem.

Jak zapewnić sobie dostatek?

Chcesz, by Nowy Rok przyniósł ci dostatek i powodzenie finansowe? Na imprezie sylwestrowej musisz spróbować każdego smakołyku. Według przesądów ludowych obfite jedzenie w ostatni dzień w roku zapewni bogactwo w kolejnym roku. Z kolei, jeśli chcesz uniknąć problemów finansowych, koniecznie ureguluj wszystkie długi w starym roku.

Na imprezie sylwestrowej używaj okrągłych naczyń

Dlaczego według ludowych wierzeń warto używać tylko okrągłych naczyń na imprezie sylwestrowej? Ponieważ symbolizują one zamknięcie starego roku i pozwalają wejść z czystym kontem w Nowy Rok.

W sylwestra koniecznie zjedz kapustę

Jeden z przesądów ludowych zakłada, że gdy zjemy w sylwestra kapustę, szczęście będzie nam towarzyszyło przez kolejny rok. Na wszelki wypadek warto zatem na imprezę sylwestrową przygotować przekąskę z dodatkiem kapusty.

W Nowy Rok unikaj sprzątania

Ten przesąd z pewnością ucieszy osoby, które nie lubią sprzątać. A dlaczego nie powinniśmy tego robić w Nowy Rok? Ponieważ sprzątanie może wypędzić z domu szczęście i pomyślność, które nie zdążyły się jeszcze dobrze zadomowić. Pierwszego stycznia należy przede wszystkim odpoczywać i cieszyć się Nowym Rokiem. Wówczas radość i powodzenie będą nam towarzyszyć przez następne 12 miesięcy.

Chcesz, by Nowy Rok przyniósł pozytywne zmiany?

Jeśli chcesz, by Nowy Rok przyniósł zmiany na lepsze, musisz pozbyć się starych rzeczy, które źle ci się kojarzą lub stały się po prostu niepotrzebne. Dzień przed sylwestrem pozbieraj je wszystkie do worka, a w sylwestra wyrzuć do kosza lub oddaj potrzebującym. Jeśli to zrobisz, w Nowym Roku czekają cię zmiany na lepsze!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama