Reklama

Usuwanie zębów mądrości to największe dentystyczne oszustwo?

Czy usuwanie zębów mądrości to największe z dentystycznych oszustw? Jest wiele osób, które usunęły ósemki z różnych przyczyn. Wielu uważa, że zęby te są bezużyteczne i są tylko pozostałością z przeszłości. Dentyści mówią to samo.

Zęby mądrości – krótki przewodnik

Zęby mądrości lub inaczej trzecie zęby trzonowe, są umieszczone na samym końcu szczęki. Inaczej niż reszta zębów, pojawiają się w okresie późnego dojrzewania lub około 20. roku życia. W ostatnim czasie można było znaleźć raport, który stwierdzał że około 70% zębów mądrości nie musiało być usuwanych.

Każdego roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych usuwa się ponad milion zębów mądrości. Trzeba uświadomić sobie, że znane im fakty o związku zębów mądrości z chorobami to mity.

W latach 20. ubiegłego wieku amerykański lekarz przeprowadził eksperyment związany z powiązaniami między zdrowymi zębami a chorobami. Okazało się, że rdzenne plemiona, które kultywowały tradycyjne zwyczaje żywieniowe nie miały problemów z próchnicą zębów. Wysnuł z tego wniosek, że zdrowie jamy ustnej jest ściśle powiązane z naszą dietą.

Na szczęście wniosek ten nie został zapomniany przez dzisiejszą medycynę holistyczną, która opiera się na tym, że jeśli ludzie będą dostarczać sobie odpowiednią ilość składników odżywczych w okresie kształtowania się szczęki, to znajdzie się w niej miejsce na każdego zęba. Dlatego więc jeśli stosujesz zdrową dietę, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że doświadczysz problemów z zębami mądrości.

Dodatkowo odkryto, że kiedy mężczyźni i kobiety plemienne zaczęły stosować się do współczesnej diety bogatej w mąkę i cukier, zaczęli mieć problemy z zębami.

Dlaczego zęby mądrości są ważne?

Zęby są jednym z najważniejszych organów w ludzkim organizmie. Są powiązane z wieloma systemami. Z drugiej strony, zęby mądrości są bezpośrednio związane z jelitem cienkim i przysadką mózgową. Prawie połowa nerwów czuciowych i ruchowych umieszczona w zewnętrznej warstwie mózgu powiązana jest z twarzą i ustami.

Oznacza to, że kiedy usuwasz zęba mądrości, naruszasz południki (akupunktura) i zaburzasz przepływ energii. Punkt zwany południkiem wywodzi się z akupunktury, czyli chińskiej medycyny ludowej od 5 tysiącleci i potwierdza, że zęby powiązane są z kręgosłupem, kręgami, ścięgnami, gruczołami endokrynnymi oraz innymi organami.

Usunięcie zębów mądrości może negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie

Czy wiesz, że ponad 60 tysięcy ludzi, którzy usunęli zęby mądrości doświadczyli mrowienia, swędzenia i odrętwienia spowodowanego uszkodzeniem wyżej wspomnianych nerwów? Jeśli nie wierzysz chińskiej medycynie ludowej, oto naukowy dowód. Mimo że ekstrakcja zębów mądrości jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, to nie oznacza to że jest ona bezpieczna. Niektóre problemy spowodowane tym zabiegiem mogą prowadzić do śmierci.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie te czynniki, to powinniśmy unikać usuwania ósemek. Oczywiście zdarzają się sytuację kiedy nie ma innego rozwiązania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama