Reklama

Jak pozbyć się bólu zębów domowym sposobem?

Ból zębów to jeden z najgorszych typów bólu jaki znamy. Zaczyna się od uciążliwego ćmienia, ale może przeistoczyć się w prawdziwy koszmar i gryzienie ścian. Ból zęba jest powodowany przez szereg czynników. Czasami jest to zaawansowana próchnica, czasami pęknięcie zęba, wrzód, czy zainfekowane dziąsła, a nawet efekty zgrzytania zębami. Jeśli bolą cię zęby, koniecznie idź do dentysty. W międzyczasie sprawdź jakimi sposobami możesz walczyć z tym bólem.

Reklama

Imbir

Imbir to pewnie jedna z najpopularniejszych roślin w medycynie naturalnej, chętnie stosowana na bóle zębów. Co zrobić, jeśli czujesz ból? Obierz imbir ze skóry, przyłóż do zainfekowanego zęba i zagryź. Soki, które wydziela imbir sprawią, że z czasem ból ustąpi. W przypadku przewlekłego bólu co jakiś czas weź świeży kawałek.

Czosnek

Zapewne masz go w swojej lodówce, ale czy wiesz, że oprócz walorów smakowych ma też działanie przeciwbólowe? To prawdziwy naturalny antybiotyk. Jeśli zgnieciesz go lub posiekasz, wytworzy dwa rodzaje związków chemicznych, które zwalczają ból. Jednak część badaczy twierdzi, że ta roślina może też podrażnić dziąsła, więc stosuj ją ostrożnie.

Cebula

Czasami nawet dentyści polecają przykładanie cebuli do bolących zębów. To warzywo zawiera środki antybakteryjne. Są ludzie, którzy przyrzekają, ze działa skuteczniej niż środki przeciwzapalne z apteki. Zagryź cebulę w bolącym miejscu i poczuj, jak wypływa z niej sok. Oprócz bólu zębów, cebula pomaga też przy wrzodach jamy ustnej.

Kapusta

Pewnie się tego nie spodziewałeś, ale to prawda, kapusta też pomaga przy radzeniu sobie z bólem. Jeśli użyjesz jej w zainfekowanym miejscu, odkazi je i będzie sprzyjać gojeniu. Jak się zabrać do kapusty? Weź liść i zmiękcz go wałkiem do ciasta, następnie usuń grube części i wsuń pomiędzy ząb a dziąsło.

Tymianek

Tymianek, to kolejna popularna przyprawa, która pomoże przy bólu zębów. Zawiera substancje odkażające, które pomagają pozbyć się zakażenia w jamie ustnej bólu. W połączeniu z kozieradką skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne. Jeśli zastosujesz go z miętą, pomoże zredukować stan zapalny.

Krwawnik pospolity

Ta pospolicie występująca roślina jest też dobrym remedium na bóle zębów. Kiedy poczujesz pierwsze oznaki dyskomfortu, żuj liście tej rośliny. Działa bardzo szybko i przynosi czasową ulgę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama