Reklama

Jak domowym sposobem usunąć kamień nazębny?

Kamień nazębny najczęściej osadza się w pobliżu szyjek zębowych. Wygląda brzydko i może denerwować. W takim przypadku wizyta u dentysty wydaje się być koniecznością. Osoby, które boją się dentysty mogą wypróbować ten prosty domowy sposób na usunięcie kamienia nazębnego. Szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu.

Kamień nazębny jest miękkim osadem, który możesz z powodzeniem usunąć w domu. Wszystko czego potrzebujesz to następujące składniki: woda, sól, szczoteczka do zębów, mała szczoteczka do zębów, płyn do płukania ust, proszek do pieczenia, woda utleniona i czysty kubeczek.

Jak przeprowadzić procedurę? Weź kubek i wsyp pół łyżki soli i sody oczyszczonej. Następnie umyj zęby wodą, zanurz szczoteczkę w mieszaninie i kontynuuj czyszczenie zębów. Rób to dokładnie przez co najmniej 5 minut. W międzyczasie wymieszaj wodę utlenioną z połową szklanki ciepłej wody.

Roztworem należy wypłukać usta po zakończonym czyszczeniu. Teraz weź małą szczoteczkę do zębów i delikatnie usuń kamień. Staraj się nie drapać dziąseł. Na koniec przepłucz usta zimną wodą. Proces powtarzaj tak często jak to możliwe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama