Reklama

Domowe sposoby na ból zęba

Wszyscy wiemy, że utrzymanie higieny jamy ustnej pomaga uniknąć problemów z zębami, dziąsłami oraz chorobami, które mogą od nich pochodzić. Niestety większość z nas ma kłopoty z próchnicą, kamieniem nazębnym czy też z samymi zębami. Wiele osób uważa, że ból zębów jest jednym z najgorszych stanów, jakich doświadczyły w swoim życiu, ponieważ wpływa na nasze samopoczucie, kondycję, a także zdrowie psychiczne. Poniżej znajdziesz naturalne środki, które z pewnością przyniosą ci ulgę. Co więcej możesz je samodzielnie przygotować w domu:

Reklama

Olej kokosowy i czosnek w proszku

Do przygotowania domowego lekarstwa potrzebne są olej kokosowy oraz czosnek w proszku. Obydwa składniki należy dokładnie wymieszać, a mieszaninę zaaplikować na obszar emitujący ból. Domowe lekarstwo trzeba stosować trzy razy dziennie przez około 60 sekund. Szybko zauważysz, jak ból ustępuje. Oprócz tej metody możesz również zastosować łyżeczkę goździków.

Jak działa czosnek w proszku?

Jest to silny środek znieczulający, przeciwbakteryjny, przeciwskurczowy, przeciwbólowy oraz zapewniający odpowiednią stymulację. Goździki zawierają eugenol, naturalny związek, który gwarantuje działanie znieczulające, które potrafi czynić cuda w przypadku zdrowia jamy ustnej.

Jak olej kokosowy działa na zęby?

Kilka badań naukowych wykazało, że olej kokosowy ma zdolność do usuwania bakterii, które gromadzą się w okolicach zębów, dziąseł i całej jamie ustnej. Innymi słowy jest doskonałym sposobem na to, aby obniżyć ryzyko powstawania próchnicy. Zatem zanim odwiedzisz stomatologa w gabinecie lekarskim, w przypadku niewielkiego, krótkotrwałego bólu możesz spróbować złagodzić cierpienie za pomocą domowego lekarstwa. Sposób ten równie dobrze może się sprawdzać w czasie długotrwałego oczekiwania na wizytę u stomatologa.

Stosuj olej kokosowy profilaktycznie

Olej kokosowy możesz używać tak często, jak chcesz, nawet profilaktycznie, ponieważ nie przynosi on żadnych niekorzystnych skutków ubocznych. Nie czekaj, aż ząb zacznie boleć, staraj się stosować olej zapobiegawczo każdego dnia. Umożliwi ci to regularne usuwanie bakterii z jamy ustnej, a także zapewni niezbędne wartości odżywcze dla twoich dziąseł i tkanki.

Pamiętaj

Za pomocą lekarstwa, które stworzymy sami, będzie można szybko wyeliminować ból zęba, ale pamiętaj, że żadne środki domowej roboty, czy też farmaceutyczne nie są w stanie zastąpić wizyty u profesjonalnego stomatologa, który określi dokładną przyczynę problemu. Dzięki odpowiednio wczesnej diagnozie możesz uniknąć wielu chorób jamy ustnej, a także utraty zębów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama