Reklama

Czym jest szczoteczka soniczna?

O tym, że codzienne mycie zębów jest niezbędne, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki temu pozbywamy się resztek jedzenia oraz zmniejszamy ilość bakterii odpowiadających za choroby zębów i dziąseł: próchnicę, paradontozę czy stany zapalne. Jedni do mycia zębów używają tradycyjnej szczoteczki, jeszcze inni elektrycznej. Od pewnego czasu coraz więcej osób sięga po szczoteczkę soniczną. Czym ona się różni od tradycyjnej? Przekonajmy się.

Czym jest szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna jest odmianą szczoteczki elektrycznej. Jej główka przypomina tę tradycyjną, ma podłużny kształt z włosiem, ale zasilana jest bateryjnie. W przeciwieństwie do szczoteczek elektrycznych, wykonuje ruchy tzw. wymiatająco-pulsacyjne (a nie rotacyjne). Dzięki temu wytwarza fale dźwiękowe o częstotliwości od 260 do 400 Hz.

Działanie szczoteczki sonicznej

Dzięki falom dźwiękowym, w jamie ustnej powstają mikrobąbelki, które docierają do wszystkich przestrzeni. Dokładnie oczyszczają ją z zalegających resztek jedzenia, a także redukują ilość obecnych w niej bakterii, odpowiedzialnych za choroby zębów i dziąseł. Szczoteczka soniczna idealnie sprawdza się również w czyszczeniu języka. Mycie zębów za jej pomocą nie wymaga siły, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania uszkodzeń oraz ścierania szkliwa.

Kto powinien sięgnąć po szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji jamy ustnej dzieci, a także dorosłych. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy cierpią z powodu nadwrażliwości dziąseł, ponieważ ruchy szczoteczki stymulują ich prawidłowe ukrwienie oraz je wzmacniają. Wiele modeli ma wbudowane programy, które informują o wymaganym czasie mycia zębów, co świetnie sprawdza się szczególnie wśród najmłodszych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama