Reklama

Co jest przyczyną żółtych zębów?

No dobrze, wszyscy wiemy, że białe zęby = ładne zęby, a żółte zęby = brzydkie. Jednak niewielu z nas stara się o uzyskanie perłowo-białych zębów. Bezmyślnie pozwalamy sobie na jedzenie i picie, które wygląda i smakuje znakomicie, ale równocześnie jest wrogiem białych zębów. Idąc tropem produktów do jedzenia i picia, które rujnują twój uśmiech, spójrzmy na najgorszych wrogów białych zębów.

Reklama

Wino

Czerwone czy białe, nie ma znaczenia, ponieważ oba te rodzaje win grożą przebarwieniami na zębach. Choć wydawałoby się sensowne stwierdzenie, że czerwone wino jest złe, a białe dobre, to jednak prawda jest taka, że i białe, i czerwone wino jest złe, jeśli chcemy mieć perłowo-białe zęby.

Kawa

A co, myślałaś, że będziesz się delektować swoją poranną kawą i unikniesz przebarwień, prawda? Problem z kawą polega na tym, że jest po prostu taka ciemna. Kolor ten ma porażający wpływ na nasze zęby i może sprawić, że zmienią się z białych na żółte. Aby temu zapobiec, dodawaj więcej mleka do kawy (jeśli nie pijesz krowiego mleka, istnieje wiele jego alternatyw, na przykład mleko migdałowe lub mleko kokosowe).

Sos pomidorowy

Sos pomidorowy jest również na naszej liście produktów powodujących przebarwienia zębów. Jest smaczny i dodaje koloru naszym potrawom. Jednak sos pomidorowy to nie tylko same zalety. To najgorszy wróg koloru naszych zębów. Ponieważ wielu z nas często go spożywa, wielu też z nas jest na drodze do spowodowania przebarwień na zębach. Aby zapobiec tej sytuacji, włącz do swojego menu szpinak. Osłoni on twoje zęby ochronnym filmem, co oznacza, że będą mniej narażone na przebarwienia.

Buraczki

Każdy, kto jadł buraczki, zna ich siłę barwienia. Jednak czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogą one zabarwić twoje zęby tak bardzo, że pozbawią cię ich perłowej bieli? Tak, buraczki są wrogami błyszczących zębów, a są jeszcze gorsze w formie soku. Jedynym sposobem na jedzenie buraczków i zachowanie zdrowych zębów jest szczotkowanie ich po jedzeniu.

Jagody

Każdy fanatyk zdrowego odżywiania powie, że należy jeść więcej jagód i każda strona traktująca o zdrowiu i urodzie (włączając naszą) powie, że należy jeść więcej jagód (organicznych). Co jednak jeszcze dają nam jagody, oprócz dobroczynnego działania na nasze zdrowie? Piękne, białe zęby zabarwiają na żółto. Tak, ich ciemna skórka może zabarwić nasze zęby. Ale nie martw się! Możesz temu szybko zaradzić, przepłukując usta wodą tuż po ich zjedzeniu.

Curry

Kolejnym pysznym jedzeniem, które może zabarwiać nasze zęby, jest curry. Hindusi z pewnością wiedzą, jak gotować potrawy, które pobudzą nasze zmysły. Wiedzą jednak również, jak skusić nas kolorowymi przyprawami, które są katastrofą dla naszych białych zębów. Zbyt duża ilość curry przebarwi twoje zęby, ale remedium na taką sytuację może być zawsze szpinak, który chroni szkliwo, zmniejszając niszczące efekty, jakie może mieć dla naszych zębów curry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama