Reklama

Co jest przyczyną żółtych zębów?

No dobrze, wszyscy wiemy, że białe zęby = ładne zęby, a żółte zęby = brzydkie. Jednak niewielu z nas stara się o uzyskanie perłowo-białych zębów. Bezmyślnie pozwalamy sobie na jedzenie i picie, które wygląda i smakuje znakomicie, ale równocześnie jest wrogiem białych zębów.

Reklama

Wino

Czerwone czy białe, nie ma znaczenia, ponieważ oba te rodzaje win grożą przebarwieniami na zębach.

Wino jest bogate w taniny, żółte polifenole, które mogą zabarwiać nasze zęby. Być może nie od razu da się to zauważyć, ale im więcej wina pijemy, tym bardziej żółte stają się nasze zęby. Aby temu zapobiec, zalecamy szczotkowanie zębów i płukanie ust wodą po wypiciu wina.

Kawa

Problem z kawą polega na tym, że jest po prostu ciemna. Choć istnieje kilka jeszcze ciemniejszych produktów. Na przykład spójrz na ziarna kawy. Te to dopiero są ciemne!

Kolor ten ma porażający wpływ na nasze zęby i może sprawić, że zmienią się z białych na żółte. Aby temu zapobiec, dodawaj więcej mleka do kawy (jeśli nie pijesz krowiego mleka, istnieje wiele jego alternatyw, na przykład mleko migdałowe lub mleko kokosowe).

Buraczki

Każdy, kto jadł buraczki, zna ich siłę barwienia. Jednak czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogą one zabarwić twoje zęby tak bardzo, że pozbawią cię ich perłowej bieli?

Tak, buraczki są wrogami błyszczących zębów, a są jeszcze gorsze w formie soku. Jedynym sposobem na jedzenie buraczków i zachowanie zdrowych zębów jest szczotkowanie ich po jedzeniu.

Jagody

Co dają nam jagody, oprócz dobroczynnego działania na nasze zdrowie? Piękne, białe zęby zabarwiają na żółto.

Tak, ich ciemna skórka może zabarwić nasze zęby. Ale nie martw się! Możesz temu szybko zaradzić, przepłukując usta wodą tuż po ich zjedzeniu.

Sos sojowy

Zbyt duża ilość sosu sojowego oznacza, że będziesz często odwiedzać dentystę. Sos sojowy jest smaczny i nie jest drogi w masowej produkcji. Dzieje się tak dlatego, że firmy obcinają koszty jego produkcji poprzez dodawanie do niego białka sojowego, które jest bogate w kwas solny.

Na wypadek, gdybyś nie wiedziała, czym jest ów kwas, jest to ogólnie mówiąc substancja, która niszczy białe zęby zabarwiając je na żółto.

Ciemne napoje gazowane

Ciemne napoje gazowane, takie jak cola, nie są przyjazne dla twoich zębów. Mogą się wydawać przyjazne, mogą gasić pragnienie, i być bardzo smaczne, ale jednocześnie mają podstępne działanie szkodzące twoim zębom.

Ciemny barwnik znajdujący się w takich napojach może też barwić twoje zęby. Następnym razem, kiedy w supermarkecie napój gazowany będzie cię kusił i udawał, że jest twoim przyjacielem, zignoruj go. On nie jest tego wart.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama