Reklama

9 porad, jak mieć idealny, hollywoodzki uśmiech

Wiele osób marzy o zdrowych i pięknych zębach, ale niewielu z nas ma odwagę zdecydować się na wybielanie chemiczne. My znamy kilka sposobów możliwych do wykonania w domu, które nie zniszczą szkliwa twoich zębów ani nie wyrządzą ci żadnej krzywdy. Oczywiście nie zastąpią one regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Jeśli jednak będziesz się ich trzymać, zauważysz, że twoje zęby staną się jaśniejsze o kilka tonów, a dziąsła będą zdrowsze.

Reklama

Pasta wybielająca domowej roboty

Wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy z taką samą ilością czystego oleju kokosowego i 2-3 kroplami olejku miętowego. Używaj regularnie tak przygotowanej mikstury w charakterze pasty do zębów – zadba o twoje szkliwo, wybieli zęby i odświeży oddech.

Olejek z drzewa herbacianego

Jeśli rozmieszasz 5 kropli 100% olejku z drzewa herbacianego w połowie szklanki wody i będziesz płukać usta taką mieszanką każdego dnia po myciu zębów, rezultaty zauważysz w przeciągu kilku tygodni. Aby efekt był jeszcze mocniejszy, dodatkowo myj zęby kropelką olejku raz lub dwa razy w tygodniu, ale nie częściej.

Pasta truskawkowa

Weź świeżą truskawkę i rozgnieć ją łyżką. Zmieszaj ją z najdrobniejszą solą morską, jaką uda ci się znaleźć (spróbuj zmielić ją w młynku do kawy), nałóż uzyskaną pastę na szczoteczkę i delikatnie masuj zęby przez kilka minut. Następnie dokładnie wypłucz usta. Aby chronić dziąsła nie powtarzaj tego zabiegu częściej niż raz na dwa tygodnie.

Olej kokosowy

Nałóż trochę oleju kokosowego na zęby przed umyciem ich. Po 15-20 minutach dokładnie wyszczotkuj zęby przy użyciu pasty. Powtarzaj tę czynność 2 lub 3 razy w tygodniu.

Maseczka z aktywowanego węgla drzewnego

Zmieszaj zmielony węgiel drzewny z wodą, aż uzyskasz konsystencję śmietany i nałóż tak przygotowaną maseczkę na zęby. Pozostaw ją na 2 minuty i dokładnie wypłucz usta. Następnie wyszczotkuj zęby. Powtarzaj zabieg raz lub dwa razy w tygodniu.

Wybielacz do zębów ze skórki od banana

Skórka od banana zawiera substancje, które rozpuszczają płytkę nazębną i pomagają zachować idealny kolor zębów. Pocieraj skórką od banana zęby z obydwu stron i odczekaj 5-7 minut. Następnie wyszczotkuj zęby i wypłucz usta. Powtarzaj tę czynność tak często, jak tylko masz ochotę.

Cytrynowa płukanka do ust

Ta płukanka do ust domowej roboty pomoże ci stopniowo wybielić zęby i utrzymać świeży oddech. Weź 3 części soku z cytryny i 1 część drobnej soli, wymieszaj je razem i wypłucz dokładnie tym płynem usta po umyciu zębów. Stosuj tę metodę 2 lub 3 razy w tygodniu.

Ostrzeżenie: nie stosuj tej płukanki, jeśli masz w ustach stan zapalny.

Liście bazylii

Zmiel świeże liście bazylii na purée i stosuj je regularnie w zastępstwie pasty do zębów. Dzięki temu twoje zęby będą bielsze i zdrowsze. Możesz też nałożyć zmiażdżone liście bazylii na zęby 5-10 minut przed zwykłym myciem zębów.

Aloes

Aby uzyskać prawdziwie hollywoodzki uśmiech zastosuj świeży sok z aloesu lub dostępny w sklepach żel z tej rośliny. Wetrzyj odrobinę w zęby, wymasuj je szczoteczką i dokładnie wypłucz usta. Możesz wykonywać tę czynność po każdym szczotkowaniu, a już po kilku tygodniach twój uśmiech będzie jasny i lśniąco biały.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama