Reklama

4 domowe sposoby na nadwrażliwość zębów

Czasami zimne, gorące, słodkie i kwaśne pokarmy mogą wywołać ostry nagły ból, sięgający zakończeń nerwowych zębów. Ten dyskomfort zwany jest nadwrażliwością zębów. Korzenie zębów zawierają tysiące drobnych kanalików prowadzących do środka nerwowego zęba. Wrażliwość zębów może wywoływać próchnica, choroby i infekcje dziąseł, starte szkliwo zęba i odsłonięte korzenie. Używanie nieodpowiednich produktów do higieny jamy ustnej także może być przyczyną nadwrażliwości. Na szczęście nadwrażliwość zębów jest łatwa do wyleczenia. Istnieje parę domowych sposobów na walkę z tą przypadłością. Dowiedz się jakie z naszego artykułu.

Ssanie oleju kokosowego

Ssanie oleju kokosowego pomaga zmniejszyć ilość bakterii w ustach, dziąsłach i między zębami. Płukaniem ust olejem pozbędziemy się brzydkiego zapachu z ust, zapalenia dziąseł i bólu zębów.

Łyżkę stołową oleju kokosowego włóż do ust. Płucz jamę ustną olejem przez 15-20 minut. Wypluj olej i wypłucz usta ciepłą wodą. Wyczyść zęby szczoteczką jak zwykle. Płucz usta raz dziennie przed posiłkiem i przed szczotkowaniem zębów. Nie połykaj oleju i nie płucz nim gardła, są w nim bakterie z twoich ust.

Słona woda

Słona woda z łatwością przyniesie ci ulgę przy nadwrażliwości zębów. Wyrównuje ona czynnik pH w ustach, wytwarzając zasadowe środowisko, w którym bakterie nie przeżyją.

Zamieszaj ½ łyżeczki soli w szklance ciepłej wody. Wypłucz usta słonym roztworem. Jeśli płukanie sprawia ci ból, spróbuj trzymać płyn w ustach przez parę minut. Wypluj roztwór i wypłucz usta wodą. Powtarzaj płukanie ust dwa razy dziennie, aż wyniki będą satysfakcjonujące.

Surowa cebula

Cebula zawiera flawonoidy kwercetyny, które posiadają właściwości przeciwzapalne. Zapewnia ulgę w bólu spowodowanym przez nadwrażliwość zębów. Przeciwbakteryjne właściwości cebuli zabija szkodliwe bakterie, wywołujące infekcje w jamie ustnej.

Wytnij mały kawałek cebuli, wygodny do włożenia go do ust. Przyłóż go przy zębie, który sprawia problemy. Zostaw cebule na 5-10 minut. Następnie wypłucz usta wodą z solą, pozbędziesz się zapachu cebuli. Przykładaj cebule 2-3 razy dziennie przez parę dni.

Woda utleniona

Woda utleniona zabija bakterie i zmniejsza bóle zębów. Dodatkowo rozjaśni zęby. Do higieny jamy ustnej używaj tylko wody utlenionej o stężeniu 3%.

Zmieszaj równe części wody i wody utlenionej. Używaj jej jak płyn do płukania ust. Stosuj 2-3 razy dziennie, tylko przez tydzień. Staraj się wypluć mieszankę całkowicie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama