Reklama

Żółte plamy pod pachami: Jak się ich pozbyć?

Żółte plamy pod pachami nie są niczym pożądanym i powodują poczucie wstydu. Ślady z potu sprawiają, że ubrania nie nadają się do dalszego noszenia. Jednak można przywrócić im dawną świeżość i biel, dzięki zastosowaniu domowych specyfików. Jak usunąć żółte plamy pod pachami? Poniżej wyjaśniamy.

Domowe sposoby na żółte plamy

Żółte plamy pod pachami na ulubionej koszuli czy bluzce nie muszą kończyć się wyrzuceniem ich do kosza.  Istnieje wiele niezawodnych metod, które pomogą ci w usunięciu zabrudzeń z ubrań. Specyfiki te z pewnością znajdziesz w swoim domu, co znacznie ułatwi ci zadanie. Pamiętaj, że w przypadku białych tkanin znacznie lepiej sprawdzi się pranie ręczne.

Soda oczyszczona

Pierwszy ze sposobów to soda oczyszczona. Ma ona wiele zastosowań: nie tylko podczas sprzątania i gotowania. Bez trudu poradzi sobie z wywabieniem żółtych plam pod pachami, gdyż jest substancją lekko żrącą. Ponadto ma odczyn zasadowy, więc pochłonie nieprzyjemny zapach potu. Przygotowanie mieszanki jest bardzo proste.

Reklama

  1. Do szklanki wody dodaj cztery łyżki sody oczyszczonej i wszystko dokładnie wymieszaj.
  2. Następnie nałóż pastę za pomocą gąbki na żółte plamy pod pachami. Substancję pozostaw na godzinę.
  3. Po upływie czasu wypierz ubranie ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do białych tkanin.

Sok z cytryny

Sok z cytryny to naturalny wybielacz do tkanin. Kwaśny odczyn ma również działanie bakteriobójcze, dzięki czemu usunie przykry zapach potu. Jak użyć soku z cytryny do wywabienia żółtych plam pod pachami?

Do szklanki z wodą dodaj sok z połowy cytryny, a potem składniki ze sobą wymieszaj. Następnie mieszankę rozprowadź równomiernie na plamy i pozostaw na pół godziny. Na końcu wypierz ubranie ręcznie w delikatnym płynie do białych tkanin.

Woda utleniona

Kolejną substancją na naszej liście jest woda utleniona. To dzięki zawartemu w niej roztworowi nadtlenku węgla, który ma działanie bakteriobójcze i wybielające. Zastosowanie wody utlenionej do pozbycia się żółtych plam pod pachami nie jest skomplikowane.

Wystarczy, że do szklanki z wodą dodasz dwie łyżki wody utlenionej. Roztwór rozprowadź równomiernie po zabrudzonej tkaninie i pozostaw na pół godziny. Po tym czasie wypierz ubranie ręcznie z dodatkiem delikatnego proszku.

Pasta do zębów

Ostatnią propozycją, która pomoże ci w usunięciu uporczywych plam pod pachami, jest pasta do zębów. Najlepiej sprawdzi się wybielająca, ponieważ bez problemu wywabi żółte zabrudzenia z białych ubrań. Jak ją zastosować? Nałóż na miękką szczoteczkę niewielką ilość pasty do zębów. Następnie wetrzyj substancję w plamy pod pachami i pozostaw na kwadrans. Po tym czasie spłucz specyfik z tkaniny i wypierz je ręcznie.

Jak zapobiegać powstawaniu żółtych plam?

Powstawaniu żółtych plam pod pachami sprzyja nadmierna potliwość. Czy można temu zaradzić? Wystarczy zastosować specjalne blokery do potu lub antyperspiranty. Oprócz tego na rynku dostępne są specjalne wkładki antypotowe. Wchłaniają one nieprzyjemny zapach i mają chłonny materiał. 

Zobacz też:

Czy bać się małpiej ospy? Lekarka zabrała głos

Jak wykorzystać ziemniaki do sprzątania? Lista sprawdzonych trików

Co zrobić, żeby pranie ładnie pachniało?

Dlaczego warto stosować piwo prania? Efekty cię zaskoczą!

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama