Reklama

Zmieszaj odrobinę z wodą. Genialny patent na zacieki na płytkach w łazience

Czyszczenie płytek w łazience wielu z nas sprawia sporo kłopotu i zamienia się w czynność, którą wciąż odkładamy w czasie. Przecież „następnym razem” już na sto procent się tym zajmiemy! Tymczasem zacieki na kafelkach rosną w siłę, ich wygląd przyprawia o ciarki na plecach, a usunięcie szpecących plam staje się naprawdę trudne. Przygotuj domowy środek do czyszczenia kafelek z kamienia i brudu, a porządki przestaną kojarzyć się z morderczą robotą.

Brudna łazienka nie zachęca do kąpieli

Twarda woda i resztki kosmetyków to główni winowajcy, przez których pojawiają się trudne do usunięcia osady na płytkach w łazience. Utrzymaniu czystości nie służą także wilgoć i wypadające podczas mycia włosy. Do tego na kafelkach osiada kurz i brud, których regularne usuwanie powinno wejść ci w krew. Z czasem przekonasz się, że wystarczy odrobina samodyscypliny, by utrzymywanie czystości w łazience nie kojarzyło się z męczącym obowiązkiem, na który musisz wygospodarować połowę swojego wolnego dnia.

Czego używać do mycia płytek w łazience?

Choć osad i zacieki na kafelkach bywają naprawdę trudnymi przeciwnikami, lepiej walczyć z nimi sprytem niż siłą. Do czyszczenia płytek nie używaj szorstkich gąbek, szczotek i druciaków. Mogłoby to doprowadzić do zarysowania powierzchni. Lepiej postawić na miękkie ściereczki lub gąbki. Połączone z dobrym środkiem czyszczącym, poradzą sobie nawet z uporczywym brudem.

Reklama

Ważne: Pamiętaj, że pierwszym etapem mycia kafelek powinno być usunięcie warstwy kurzu, który gromadzi się nawet w wilgotnej łazience!

Jak usunąć zacieki na płytkach domowym sposobem?

Nie musisz biec do sklepu i wydawać majątku na profesjonalne preparaty do czyszczenia. Lepiej zerknąć w stronę babcinych metod i środków czyszczących, o których efektywności przekonały się już całe pokolenia. W pierwszej kolejności proponujemy przygotowanie skutecznej pasty do czyszczenia zacieków na płytkach.

Potrzebujesz zaledwie dwóch składników:

  • pół szklanki sody oczyszczonej,
  • dwóch łyżek wody.

Wymieszaj je w misce i rozprowadź po zabrudzonych powierzchniach przy pomocy gąbki. Jeśli naprawdę dawno nie sprzątałeś łazienki, zestaw ten możesz zostawić na zaciekach przez kwadrans. Zmyj czystą, wilgotną szmatką.

Ta funkcja deski sedesowej ułatwia sprzątanie. Sprawdź, czy twoja ją posiada

Ocet kontra nalot z kamienia na płytkach w łazience

Ocet to niekwestionowany król domowych porządków. Dostępny w każdym sklepie spożywczym, tani i skuteczny - czego chcieć więcej? Nie miej oporów przed wykorzystaniem go w walce z zaciekami na kafelkach.

Do zrobienia domowego środka na brudne płytki wystarczą dwie łyżki octu i pół litra ciepłej wody. Możesz wymieszać je w misce i nasączać w roztworze ściereczkę lub przelać całość do butelki z atomizerem. Drugi patent umożliwi ci dotarcie do trudno dostępnych zakamarków. Przecieraj brudne płytki do momentu, aż niepożądane zacieki znikną.

Polecamy:

Jak przygotować okna na sezon jesienno-zimowy? Zadbaj o to już teraz!

Włóż liść laurowy do mąki. Niesamowity efekt za grosze

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama