Reklama

Zaskakujący sposób jak łatwo wyczyścić kuchenkę

Z mojego doświadczenia wiem, że jest niemal niemożliwe utrzymanie kuchenki w czystości podczas gotowania. Nieważne, jak bardzo bym się starała, płynne i stałe części posiłku upadają na powierzchnię kuchenki za każdym razem, tworząc trudny do wyczyszczenia brud. Szorowanie plam i pozostałości po jedzeniu to dość duży kłopot, ale znalazłam rozwiązanie, które temu zapobiega. Dzięki niemu wystarczy zetrzeć kuchenkę kilka razy, zamiast szorować kilkadziesiąt.

Reklama

Tajemniczym produktem, o którym mówię, jest

wosk do karoserii

. Tak, dobrze przeczytałaś. Ten sam produkt, dzięki któremu twój pojazd jest ładny i błyszczący, sprawi, że twoja kuchenka będzie czysta. Wosk samochodowy jest przeznaczony do tego, aby nadawał samochodowi połysk, ale co ważniejsze, by zapobiegał zadrapaniom i ułatwiał późniejsze mycie. Kiedy użyjemy go do kuchenki, będzie spełniał takie same funkcje ochronne, co oznacza, że późniejsze plamy czy kawałki jedzenia będzie można z łatwością usunąć.

Wosk samochodowy nie jest produktem przeznaczonym do czyszczenia, a więc zanim bezpośrednio nałożysz go na kuchenkę, użyj gąbki i swojego zwykłego płynu czy mleczka, aby usunąć z powierzchni brud. Następnie nałóż wosk postępując zgodnie z instrukcją. Uważaj, aby nie nakładać go na ciepłą kuchenkę, gdyż będzie unosił się nieprzyjemny zapach.

Ta metoda jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów kuchenek (ze stali nierdzewnej, metalu oraz szkła czy ceramiki), zarówno elektrycznych, jak i gazowych. Dodatkowo zminimalizuje widoczność odcisków palców czy smug. Działanie wosku powinno trwać od jednego do dwóch tygodni, a więc jeśli zauważysz, że kuchenka traci swój blask, po prostu przetrzyj jej powierzchnię i nałóż kolejną warstwę wosku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama