Reklama

Zaskakujące zastosowania pasty do zębów

Pasta do zębów jest jedynym produktem higienicznym , którego wszyscy używamy codziennie (przynajmniej taką mam nadzieję). Posługujemy się nią rano i wieczorem, aby skutecznie oczyścić nasze zęby. Dlaczego jednak nie powinniśmy się ograniczać tylko do samych zębów? Okazuje się, że środek ten można zastosować na wiele różnych sposobów. Niektórzy ludzie używają pasty do zębów do codziennych domowych porządków. Zawarte w niej związki, które pomagają usunąć płytkę nazębną z naszych zębów, działają również w przypadku zwykłego brudu. Oto kilka pomysłowych przykładów na jej zastosowanie:

Czyszczenie plam z herbaty/kawy

Jeśli nie umyjesz swoich kubków i filiżanek wystarczająco szybko, w ich wnętrzu zaczną pojawiać się brudne, brązowe pierścienie. Nie martw się - z tym problemem zmagają się ludzie na całym świecie. W tym przypadku zamiast płynu do mycia naczyń lepiej wykorzystać pastę do zębów. Dzięki tej sztuczce nikt już nie przyczepi się do twoich brudnych filiżanek.

Czyszczenie srebra

Nie możesz patrzeć już na swoje sztućce i biżuterię, które przybrały ciemny, szary kolor? Na szczęście nie musisz wydawać pieniędzy na drogie środki czyszczące. Wystarczy wypolerować je przy pomocy odrobiny pasty do zębów i miękkiej ściereczki. Blask naszych srebrnych przedmiotów powróci bardzo szybko.

Usuwanie pastelowych malowideł

Z tym problemem mierzą się głównie rodzice. Wyobraźcie sobie krystalicznie czystą, świeżo wymalowaną, białą ścianę. Teraz umieście na niej kilka kolorowych kwiatów, wykonanych ręką waszego niesfornego dziecka. Na szczęście na ten problem istnieje stosunkowo proste rozwiązanie - pasta do zębów! Z łatwością usunie ona większość pastelowych dzieł sztuki. Nasze ściany znów będą wyglądać jak nowe.

Naprawa rys na płytach CD

Nikt nie lubi, gdy ich ulubione płyty nagle przestają być przydatne do użytku. Delikatne wcieranie pasty do zębów w powstałe rysy pomoże nam skutecznie rozwiązać ten problem.

Odświeżanie butelek dla dzieci

Wielu młodych rodziców wydaje fortunę na nowe butelki dla swoich dzieci. Wszystko to ze względu na nieprzyjemny zapach kwaśnego mleka, który pojawia się zaledwie po kilku tygodniach ich użytkowania. Wystarczy jednak umieścić w takiej butelce odrobinę pasty do zębów, dodać ciepłą wodę i całością porządnie wstrząsnąć. Naczynie będzie teraz krystalicznie czyste i świeże, a pieniądze pozostaną w naszych kieszeniach na inne wydatki .

Zastosowanie w formie uszczelniacza/wypełniacza

Właśnie postanowiłeś się przeprowadzić. Twój były dom został staranie wyczyszczony. Na ścianach pozostało jednak wiele małych otworów - pamiątka po obrazach i zegarach. Nie martw się - tego problemu można pozbyć się wyjątkowo łatwo. Wyjmij z walizki pastę do zębów i umieść niewielką jej ilość w otworach. Kto potrzebuje kosztownych wypełniaczy, prawda?

Wybielanie klawiszy fortepianu

Niestety nasze piękne pianino z każdym rokiem będzie wyglądać coraz gorzej - głównie ze względu na żółte plamy na jego klawiszach. Jednak pasta do zębów, bardzo skuteczna w przypadku żółtych zębów, może uczynić prawdziwe cuda dla naszego instrumentu. Będzie on wyglądał jak nowy w zaledwie kilka minut.

Czyszczenie butów

Nowe buty nigdy nie zachowują długo świeżego wyglądu - zwłaszcza ich białe brzegi. Stara szczoteczka do zębów z odrobiną pasty do zębów może znacząco poprawić ich wygląd. Zaręczam, że będziecie zaskoczeni skutecznością tej metody.

Usuwanie plam po filiżankach

Nie ma nic gorszego, niż widok gościa, który odstawia swój kubek bezpośrednio na twoim nowym stoliku. Plama w takiej sytuacji jest praktycznie pewna. Nie ma jednak powodów do paniki. Wystarczy trochę pasty do zębów i wstrętna plama zacznie stopniowo zanikać.

Czyszczenie żelazka

Prasując koszulę na ważne spotkanie znalazłeś na żelazku okropne, czarne plamy. Nie masz czasu na jego porządne wyczyszczenie ? Wystarczy posmarować je odrobiną pasty do zębów! Miłego prasowania.

Czyszczenie chromu

Elementy chromowane, takie jak krany, wieszaki na ręczniki lub elementy motocyklu powinny być błyszczące, nie matowe. Nie warto wydawać jednak pieniędzy na drogie środki chemiczne. Zastosowanie odrobiny pasty do zębów sprawi, że wkrótce będziemy mogli podziwiać w nich nasze odbicie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama