Reklama

Zaskakujące sposoby na wykorzystanie masła

Tak, wiemy, masło jest tuczące. To produkt, który powinno się jeść niezbyt często. Jednak jest to taka rzecz, której trudno nie mieć w swojej spiżarni. Tak więc, używając je do jedzenia, czemu nie użyć go również w gospodarstwie domowym?! Zobacz, jak można je fantastycznie wykorzystać.

Reklama

Pozbądź się skrzypienia. Nasmaruj dużą ilością masła zawiasy i voilà

– już nie skrzypi!

Skróć czas odśnieżania. Ech, jedno z najmniej lubianych zimowych zajęć. Skróć czas odśnieżania, smarując łopatę masłem. Dzięki temu śnieg nie będzie się do niej przyklejał.

Pozbądź się plam z atramentu. Wetrzyj masło w plamę i pozostaw materiał na słońcu. Po kilku dniach napromieniania, zetrzyj plamę czystą szmatką i wodą z mydłem.

Pozbądź się nieznośnych plam wodnych na drewnie. Masz w domu członka rodziny, który jest uczulony na podkładki pod szklanki? Wetrzyj masło w plamy na drewnie i pozostaw je na noc. Zetrzyj rano ręcznikiem.

Spraw, aby ser na dłużej zachował świeżość. Pokryj powierzchnię sera masłem. Będzie ono przeciwdziałać tworzeniu się pleśni, która tak szybko powstaje.

Spraw, by cebule zachowały świeżość na dłużej. Użyłaś tylko połówkę cebuli i nie potrzebujesz więcej? Zostaw torebkę foliową – nałóż nieco masła na cebulę i zawiń ją w folię aluminiową.

Zapobiegaj kipieniu gotującej się wody. Wrzuć do garnka łyżkę masła.

Krojenie klejących się ciast i tortów zawsze kończy się obklejonym nożem. Można temu zapobiec, smarując nóż masłem przed rozpoczęciem krojenia.

Pozbądź się klejącej substancji ze swojej skóry. Nie możesz znieść soku lub kleju na skórze dłoni? Wetrzyj masło w miejsca, które się kleją przed umyciem rąk. Wytrzyj ręce ręcznikiem papierowym i dopiero je umyj.

Usuń gumę do żucia z włosów. Wetrzyj masło w miejsce, gdzie przykleiła się guma i pozwól, aby zadziałało. Następnie zetrzyj gumę ściereczką.

Przeciwdziałaj siniakom. Jeśli kiedykolwiek pomyślałaś „to zostawi ślad”, ta rada jest dla ciebie. Fosforany zawarte w maśle pomagają przeciwdziałać powstawaniu siniaków, podobnie jak surowy stek.

Rozplącz biżuterię. Możesz zmniejszyć swoją frustrację spowodowaną poplątanymi naszyjnikami, smarując je w połączonych miejscach masłem. Do rozplątania ich użyj małego, spiczastego narzędzia.

Wzmocnij paznokcie. Czy masz słabe, suche i łamliwe paznokcie? Przed pójściem do łóżka wetrzyj w nie masło i załóż bawełniane rękawiczki. Rano powinnaś zobaczyć już poprawę.

Zdejmij ciasny pierścionek. Nie musisz jechać do złotnika, jeśli twój pierścionek nie chce zsunąć się z palca – posmaruj palec masłem, a pierścionek (mamy nadzieję), zsunie się z niego.

Zadbaj o suchą skórę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, masło może być wspaniałym substytutem kremów i balsamów. Możesz go nawet użyć zamiast kremu do golenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama