Reklama

Zaskakujące sposoby na użycie pomadki

Pomadka jest numerem jeden w kosmetyczce każdej kobiety. Jej głównym zadaniem jest ochrona naszych ust przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak zimno. Jednak okazuje się, że istnieją inne sposoby na jej użycie. Chcemy podzielić się z wami kilkoma trickami dotyczącymi używania balsamu do ust.

Reklama

Zapobieganie pęcherzom

Cieszymy się nowymi butami, jednak czasami mogą one spowodować powstawanie pęcherzy. Jeśli przydarzy ci się taka sytuacja, możesz użyć balsamu do ust na podrażnione miejsce i kontynuować spacer bez nieprzyjemnego uczucia.

Usuwanie pierścionka

Czasami zdjęcie pierścionka nie jest takie proste. Pierwszą rzeczą o której w takiej chwili myślimy jest użycie mydła. Jednak nie musisz od razy biec do łazienki. Wystarczy, że użyjesz swojej pomadki. Pokryj nią cały pierścionek, a jego zdjęcie stanie się łatwiejsze.

Naprawa podrapanych skórzanych przedmiotów i sprawienie, aby zaczęły lśnić

Jeśli na twoich skórzanych butach pojawią się małe zadrapania, użyj pomadki aby to naprawić. Sposób ten możesz wykorzystać również w przypadku torebek, pasków, mebli oraz innych przedmiotów, które stały się matowe i nie wyglądają już tak dobrze.

Leczenie niewielkich skaleczeń i ugryzień owadów

Pomadka ma właściwości nawilżające i kojące. Może przynieść ulgę w swędzeniu oraz przyspieszyć gojenie. Redukuje również zaczerwienienie skóry oraz łagodzi małe skaleczenia.

Perfumy, które będą się dłużej utrzymywać

Jeśli nałożysz pomadkę w miejsce spryskane perfumami, to sprawi to że zapach będzie silniejszy, a ty będziesz się nim dłużej cieszyć.

Ujarzmienie elektryzujących się włosów

Balsam do ust sprawi, że włosy pozostaną proste i gładkie na dłużej. Nałóż jego niewielką ilość na szczotkę do włosów i przeczesz je, ale nie zaczynaj od nasady. Pomadka do ust oparta jest na bazie wosku, dlatego jeśli zaaplikujesz ją na na brwi, to będą wyglądały one schludnie.

Łagodzenie podrażnień nosa

Częste wycieracie nosa z powodu przeziębienia powoduje podrażnienie skóry wokół niego jak i wewnątrz. Nałóż na palec odrobinę balsamu do ust i nałóż go na podrażnione miejsce. Nawilży on skórę i pomoże się jej zagoić. Nie stosuj w tym celu pomadki z mentolem, ponieważ może ona powodować świąd.

Naprawa zepsutego zamka

Balsamy do ust zawierają olejki, dlatego świetnie nadają się do naprawy zacinającego się zamka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama