Wykorzystaj prosty patent. W mig usuniesz zapach papierosów z mieszkania

Nieprzyjemny zapach papierosów może negatywnie wpływać na zdrowie. Co więcej, nieprzyjemny swąd nikotyny osadza się na firankach i innych tkaninach. Pozostawia brzydkie i żółte ślady, które nie wyglądają efektownie. Jak usunąć zapach papierosów z mieszkania? Wyjaśniamy.

Jak usunąć zapach papierosów z mieszkania?

By pozbyć się brzydkiego zapachu dymu nikotynowego, warto wypróbować poniższe sposoby:

Reklama

  • wywietrzenie mieszkania: Otwórz okna i drzwi, aby zapewnić przepływ świeżego powietrza przez całe mieszkanie. Pozwól, aby napłynęło do każdego pomieszczenia.
  • oczyszczacz powietrza: może pomóc w usuwaniu zapachu oraz filtracji zanieczyszczeń.
  • neutralizatory zapachów: Wypróbuj neutralizatory zapachów, które pomagają w pozbyciu się problemu. Możesz użyć specjalnych sprayów, świec zapachowych, czy też nawilżaczy powietrza, które wytwarzają przyjemne aromaty. Do naturalnych specyfików należą fusy z kawy czy soda oczyszczona. Produkty pomogą w pochłonięciu zapachu nikotyny.
  • gruntowne sprzątanie: dokładnie wyczyść mieszkanie. Wypierz tkaniny, takie jak zasłony, pokrowce na meble, dywany, gdyż mogą one zatrzymywać zapach. Wyszoruj także powierzchnie, takie jak ściany, meble, podłogi i okna, używając specjalnych środków czyszczących.

Zobacz: Atakują polskie domy, wchodzą przez okna. Wiosną i latem to prawdziwa plaga

Jak wpływa na zdrowie zapach papierosów?

Zapach papierosów ma negatywny wpływ na zdrowie zarówno dla palaczy, jak i dla osób, które wdychają dym papierosowy. Palenie tytoniu jest powiązane z wieloma poważnymi zagrożeniami dla zdrowia, takimi jak choroby serca,  płuc czy astmą. Szczególnie narażone są dzieci i osoby w podeszłym wieku. Zapach dymu nikotynowego często powoduje nieprzyjemne objawy: ból głowy, katar, podrażnienie gardła, kaszel, łzawienie oczu i problemy z oddychaniem.

Polecamy:

Jak pozbyć się tłuszczu z szafek kuchennych? Wystarczą dwa składniki

Czyszczenie kostki brukowej. Czym skutecznie wymyć kostkę brukową?

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama