Reklama

Wrzuć zapaloną zapałkę do toalety – efekt całkowicie zaskakuje!

Szafki pełne pachnących płynów, zapachowych kostek i chemicznych środków czystości. Godziny spędzone na szorowaniu, łazienka zastawiona automatycznymi odświeżaczami powietrza i… wszystko na marne. Z toalety nadal unoszą się nieprzyjemne zapachy. Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić pieniądze, a dodatkowo szybko pozbyć się niemiłej woni? Wypróbuj trik z zapałką i zniweluj problem brzydko pachnącego sedesu!

Wylęgarnia bakterii

Toaleta to jedno z największych siedlisk wirusów, grzybów oraz bakterii, m.in. paciorkowców, gronkowców, pałeczek okrężnicy oraz bakterii Shigella. Niezwykle istotne staje się jej regularne i dokładne czyszczenie. Porządki w mieszkaniu warto więc zacząć od gruntownego ogarnięcia łazienki, a przede wszystkim - toalety.

Genialny trik - zapałka w toalecie

Wprawdzie nie pozbędzie się brudu, ale mistrzowsko rozprawi z uporczywym zapachem. Trik polega na zapaleniu i wrzuceniu palącej się zapałki do muszli klozetowej. Pamiętaj jednak, by wcześniej nie wlewać do niej żadnych środków chemicznych, ponieważ taki zabieg mógłby skutkować wybuchem i niechcianym poparzeniem. Siarka, która ulotni się z zapałki, w mig poradzi sobie z nieświeżym zapachem.

Reklama

Jeśli nie chcesz wrzucać do toalety palącej się zapałki, wystarczy, że potraktujesz ją jak kadzidełko - zapaloną zdmuchnij, a dym rozprowadź po łazience. Taki trik warto stosować regularnie - przynajmniej raz w tygodniu, aby nie dopuścić do nawrotu brzydkich zapachów.

Zobacz też: Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z łazienki?

Te sposoby ułatwią sprzątanie toalety

Prosto, tanio i skutecznie - kto z nas nie lubi sprawnych i szybkich sposobów sprzątania, które przy okazji kosztują grosze i nie obciążają domowego budżetu. Jednym ze skuteczniejszych sposobów czyszczenia toalety będzie przygotowanie mikstury składającej się z połowy szklanki octu i trzech łyżeczek sody oczyszczonej. Możemy wzbogacić ją o kilka kropel ulubionego olejku zapachowego. Tak przygotowaną mieszankę wlewamy do pojemnika z atomizerem i spryskujemy muszlę. Środek zostawiamy na pół godziny i dokładnie szorujemy szczotką.

Gdy nie po drodze nam z zapachem octu, wystarczy bezpośrednio do muszli wsypać 1/3 szklanki sody oczyszczonej połączonej z dwiema łyżkami kwasku cytrynowego, a po godzinie dokładnie wyszorować i spuścić wodę. Ten sposób zostawi toaletę czystą i przyjemnie pachnącą.

Woda utleniona to niezbędnik w domowej apteczce. Okazuje się, że doskonale sprawdzi się nie tylko w odkażaniu ran, ale także toalety! Wystarczy przelać środek do atomizera i bardzo dokładnie spryskać WC od środka i na zewnątrz. Po 20 minutach spłukujemy wodę, a deskę i klapę wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym.

Polecamy również: 

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Genialny patent na zaschnięty tłuszcz

Jak prać czarne i kolorowe ubrania, by nie straciły koloru?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama