Reklama

Wrzuć torebkę po herbacie do toalety. Pozytywnie się zaskoczysz!

Najczęściej odruchowo wyrzucamy do kosza torebkę po zaparzonej herbacie. W ten sposób tracimy szansę wykorzystania jej w ramach domowego i niezwykle taniego sposobu na wyczyszczenie toalety. Dowiedz się, na czym polega ten tani i ekologiczny trik, oraz czy warto wrzucić torebkę herbaty do muszli klozetowej.

Siedlisko bakterii

Toaleta to druga po zlewie największa wylęgarnia bakterii, wirusów oraz grzybów. Jeśli nie zadbamy o jej czystość, narażamy się na zakażenie paciorkowcami, gronkowcami, pałeczkami okrężnicy, a nawet bakterią Shigella. Istotne staje się jej dokładne i regularne czyszczenie, które pomoże rozprawić się nie tylko z brudem, ale także osadem i nagromadzonym kamieniem.

Przydatny trik - worek herbaty w toalecie

Okres jesienno-zimowy sprzyja siedzeniu w domu z kubkiem gorącej i aromatycznej herbaty. Zazwyczaj po zaparzeniu wykorzystany worek ląduje w koszu na śmieci. Niewiele osób wie, że warto wykorzystać go w łazience. Czyszczenie toalety za pomocą torebki herbaty to prosty i domowy sposób na pozbycie się uporczywych zabrudzeń. Trik przypadnie do gustu zwłaszcza osobom stawiającym na tanie i ekologiczne rozwiązania.

Reklama

Jeśli chcemy skutecznie rozprawić się z osadem i zabrudzeniami w toalecie, wystarczy wrzucić jedną torebkę herbaty do muszli. Pierwsze efekty zauważymy już po upływie 15 minut. Warto pamiętać, aby nie zostawiać herbaty w toalecie dłużej niż 30 minut. Taki zabieg mógłby prowadzić do osadzania się ciemnych fusów z herbaty, a to jedynie dołoży nam pracy.

Te sposoby ułatwią sprzątanie toalety

Skuteczne, proste i tanie sposoby na wyczyszczenie problematycznej toalety to rozwiązanie dla osób, które nie chcą naruszać domowego budżetu. W tym celu warto przygotować miksturę składającą się z połowy szklanki octu i trzech łyżek sody oczyszczonej. Aby zneutralizować zapach octu, możemy dodać do mieszanki kilka kropel olejku zapachowego. Przygotowany roztwór wlewamy do butelki z atomizerem, spryskujemy wnętrze toalety i odczekujemy 30 minut. Następnie całość dokładnie szorujemy i spłukujemy.

Jeśli akurat nie mamy w domu octu, możemy sięgnąć po sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Do toalety wsypujemy 1/3 szklanki sody wymieszanej z dwiema łyżkami kwasku cytrynowego. Zostawiamy na godzinę, a następnie całość szorujemy szczotką. W ten sposób zostawimy toaletę czystą i przyjemnie pachnącą.

Pogromcą nagromadzonych w toalecie zacieków i osadu jest także woda utleniona. To produkt, który znajduje się w prawie każdej domowej apteczce. Przyda się nie tylko do odkażenia ran, ale także muszli klozetowej. Środek przelewamy do atomizera i obficie spryskujemy toaletę od środka oraz na zewnątrz. Po odczekaniu 20 minut spłukujemy wodę, a deskę i klapę przecieramy ręcznikiem papierowym.

Sprawdź również:

Jak odpowietrzyć kaloryfer? Co się stanie, gdy nie odpowietrzysz kaloryfera?

Jak oszczędzać prąd w domu. Co zrobić, żeby nie przekroczyć 2000 kWh rocznie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: torebka herbaty | toaleta czyszczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama