Reklama

Wrzuć do sedesu jedną sztukę. Toaleta będzie błyszczeć bez szorowania

Czyszczenie toalety należy do zadań, które podczas sprzątania odkładasz w nieskończoność? Znajomość sprytnych trików, które ułatwią tę czynność, będzie więc dla ciebie na wagę złota. Nie chcesz wlewać do muszli dużych ilości preparatów o duszącym zapachu i żrących właściwościach? Postaw na domowe środki do czyszczenia toalety, które nie tylko pozbędą się zabrudzeń, ale pozostawią także przyjemny zapach w łazience. Obejdzie się bez męczącego szorowania.

  • Toaleta to miejsce w domu, którego higiena powinna być dla nas priorytetem.
  • Nawet niewielkie zaniedbania skutkują pojawieniem się brzydkich zacieków, które z czasem coraz trudniej usunąć.
  • Pozbądź się osadów i brzydkiego zapachu, używając domowych tabletek do WC. Do ich zrobienia wystarczą trzy składniki.

Problematyczna łazienka

O ile szafy czy inne schowki nie wymagają częstych interwencji sprzątaniowych, o tyle toaleta jest miejscem, z którego korzystamy wielokrotnie każdego dnia. Z tego powodu dbanie o jej czystość powinno być naszym priorytetem. Dużo milej wchodzi się do łazienki, w której ładnie pachnie. Unikniemy też krępującej sytuacji, kiedy niespodziewanie wpadną do nas goście - niech nie będą narażeni na widok osadów, zacieków i innych zabrudzeń. Przede wszystkim jednak regularne czyszczenie toalety zmniejsza ryzyko namnażania się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Reklama

O tym zawsze pamiętaj: Po skorzystaniu z ubikacji zamykaj klapę, zanim spuścisz wodę. Inaczej "chmura" zarazków rozprzestrzeni się po całej łazience. Bakterie znajdujące się w muszli klozetowej bez trudu osiądą na umywalce, ręcznikach, szczoteczkach do zębów i wszystkich przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniu.

Jak szybko umyć toaletę?

Znajomi zadzwonili, że są w okolicy, więc wpadną z wizytą? A może po prostu chcesz do minimum ograniczyć czas potrzebny na doprowadzenie łazienki do porządku i jej odświeżenie? Skorzystaj z pomysłu na domowy środek do czyszczenia toalety w postaci myjących bomb własnej roboty.

Ich przygotowanie nie jest trudne, lecz wymaga odpowiedniego zaplanowania. Potrzebują kilku godzin na to, by zastygnąć. Weź jednak pod uwagę, że za jednym zamachem przygotujesz nawet kilkanaście sztuk, które nadają się do przechowywania, więc możesz mieć je zawsze pod ręką. Gdy pierwszy etap będziesz mieć za sobą, można śmiało powiedzieć, że toaleta wyczyści się sama.

Jak zrobić domowe tabletki do WC?

  • W misce wymieszaj taką samą ilość sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego.
  • Dodaj odrobinę wody. Masa nie powinna być zbyt mokra. Wystarczy tyle płynu, by składniki się połączyły i dało się z nich uformować niewielkie kule.
  • Opcjonalnie możesz dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego - cytrusowego albo miętowego.
  • Przygotuj silikonowe foremki do lodu albo pieczenia babeczek. Dzięki ich użyciu twoje domowe tabletki do toalety będą miały ładny kształt.
  • Odstaw na sześć godzin, aby wyschły i stwardniały.
  • Przechowuj w szklanym słoiku ze szczelnym zamknięciem.

Jak używać tabletek do umycia ubikacji? To proste! Wystarczy, że jedną lub dwie sztuki wrzucisz do sedesu na 15-20 minut. Szybko zauważysz, że zaczną się rozpuszczać, uwalniając swoje czyszczące właściwości. Toaleta będzie czysta, wolna od brzydkich osadów, a z jej wnętrza zacznie unosić się przyjemny zapach. To idealna opcja, gdy konieczne jest błyskawiczne działanie.

Zobacz: Wlej do zbiornika ze spłuczką i pozostaw na godzinę. Tak zabijesz bakterie i grzyby

Owocowe porządki

Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie samodzielnie przygotowanych tabletek do WC, do receptury możesz włączyć także startą skórkę z jednej cytryny. To jednak nie jedyne zastosowanie owoców podczas porządków.

Do wyczyszczenia toalety doskonale nadaje się także grejpfrut. Przetnij owoc na pół i obficie posyp miąższ najzwyklejszą solą. Tak przygotowanym akcesorium przetrzyj muszlę, gdy chcesz pozbyć się uporczywych zacieków i przy okazji w naturalny sposób pozbyć się brzydkich zapachów z toalety.

Polecamy:

Zero zacieków i przykrego zapachu ze zlewu. Pani od sprzątania radzi

Czym wyczyścić kabinę prysznicową? Trzy domowe sposoby działają cuda

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama