Reklama

Wrzuć do pralki tabletkę do zmywarki. Efekty cię zaskoczą!

Tabletki do zmywarki mają szerokie zastosowanie: mogą posłużyć np. do wyczyszczenia pralki. Odpowiednia higiena i częste mycie sprzętu przyczynią się do jego lepszego i bardziej wydajnego działania. W zaniedbanym urządzeniu może zalegać dużo pleśni oraz brud, który osadza się na ubraniach podczas prania. W tym artykule podpowiadamy, jak za pomocą tabletki do zmywarki prawidłowo wyszorować pralkę.

Niezawodna moc tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarki znane są głównie z mycia naczyń. Natomiast z drugiej strony jest to środek na tyle uniwersalny, że można wykorzystać go do mycia, np. pralki. Kapsułki zawierają detergenty, które mają właściwości czyszczące i zmiękczające wodę. Pozwoli ci to na dokładne wyszorowanie bębna oraz pozostałych elementów urządzenia. Kapsułki w swoim składzie mają także sól, która zapobiega osadzaniu się kamienia we wnętrzu bębna. Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki jest proste i nie wymaga większego przygotowania.

Czyszczenie pralki

Są dwa skuteczne sposoby na dokładne umycie pralki za pomocą tabletek do zmywarki. Pierwszym z nich jest wrzucenie produktu bezpośrednio do wnętrza i puszczenie pustego prania z temperaturą 60 stopni Celsjusza. Po zakończonym cyklu otwórz drzwiczki urządzenia i pozostaw na kilka minut. Dzięki temu pozbędziesz się grzybów oraz bakterii, a także unikniesz powstania pleśni.

Reklama

Szorowanie gumowej uszczelki

Drugim sposobem jest rozpuszczenie jednej tabletki do zmywarki w misce z wodą. Taką mieszanką bez problemu umyjesz gumową uszczelkę, na której często powstaje grzyb. Odchyl dokładnie każdy zakamarek kołnierza i za pomocą szczoteczki do zębów wyszoruj tę część pralki. Resztę uszczelki wyczyść szorstką gąbką namoczoną w roztworze: ponownie zostaw otwarte drzwi urządzenia.

Polecamy: Czyszczenie żelazka domowymi sposobami

Czyszczenie szufladki na proszek

Szuflada na proszek i płyn do prania również wymaga systematycznego dbania o czystość. Możesz ją swobodnie wyjąć i dokładnie umyć. Do wanny lub dużej miski wlej letnią wodę i dodaj do niej kapsułkę do zmywarki. Następnie szorstką gąbką wymyj szufladkę na proszek: ważne jest, aby dokładnie wyszorować zakamarki dozownika, ponieważ w trudno dostępnych miejscach zalega najwięcej brudu oraz pleśni. Całość wysusz ręcznikami papierowymi i z powrotem umieść szufladę w pralce.

Zobacz też:

Czym czyścić sprzęty domowe?

Jak wykorzystać lakier do włosów podczas sprzątania?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tabletki do zmywarek | naturalne tabletki do zmywarki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama