Reklama

Wrzuć do pralki nawilżane chusteczki. Rezultat cię zaskoczy!

Mało kto wie, że chusteczki nawilżane świetnie sprawdzają się podczas prania. Wystarczy, że wrzucisz dwie lub trzy sztuki do pralki, a efekt z pewnością cię zaskoczy. Ta metoda powinna szczególnie zainteresować miłośników czarnych ubrań i właścicieli zwierząt. A dlaczego? Co się stanie, gdy włożysz nawilżaną chusteczkę do pralki? Poznaj ten genialny trik!

Chusteczki nawilżane - doskonały dodatek do prania

Pranie ubrań wydaje się niezwykle prostą czynnością. Wkładasz brudne ciuchy do pralki, dodajesz detergenty, nastawiasz program i gotowe! Niestety po praniu często okazuje się, że wyprane ubrania nie są tak nieskazitelne, jakbyśmy chcieli. Warto więc znać różne przydatne triki, które sprawią, że pranie będzie czystą przyjemnością! Jednym z nich jest dodanie do prania chusteczek nawilżanych. Po co to robić? Okazuje się, że mogą świetnie wyłapać wszelkie drobne zanieczyszczenia, które przyczepiły się do ubrań. Takie chusteczki są wykonane z mocnego i wytrzymałego materiału, więc bez obaw, że porwą się na strzępki w trakcie prania.

Reklama

Trik z chusteczkami doskonały dla właścicieli zwierząt

Metoda dodania nawilżanych chusteczek do prania przypadnie do gustu przede wszystkim właścicielom psów, kotów i innych zwierząt domowych, które gubią sierść. Ta przyczepia się bowiem do ubrań i często wypranie ich nie przynosi żadnych efektów - kłaczki dalej na nich pozostają. Wrzucając nawilżaną chusteczkę do pralki, można mieć pewność, że po wyjęciu ubrań po sierści nie będzie śladu!

Czarne ubrania będą jak nowe

Do ubrań przyczepia się nie tylko sierść zwierząt, ale też inne paproszki, włosy, nitki i drobne pyłki. O ile na jasnej odzieży są one z reguły niewidoczne, to na ciemnych ubraniach bardzo się odznaczają! Wystarczy więc użyć nawilżanych chusteczek do prania, a wyprane rzeczy będą o wiele czystsze.

Chusteczka nawilżana do prania: Jak użyć?

Jeśli chcesz, by twoje ubrania po praniu były pozbawione wszelkich paprochów, wrzuć do bębna 1-3 chusteczki nawilżane i nastaw program. Warto pamiętać, że chusteczki powinny być dobrze nawilżone i nie należy używać ich więcej niż jeden raz. Muszą być one również na tyle mocne, by nie rozerwały się w trakcie prania. 

Zobacz także:

Porządki w garderobie. Przygotuj szafę na sezon jesienno-zimowy

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama