Reklama

Włóż do kosza na śmieci. Pozbędziesz się brzydkiego zapachu na dobre

Kuchnia lśni czystością, a jednak w pomieszczeniu unosi się brzydki zapach? Bardzo często winowajcą tego stanu rzeczy jest kosz na śmieci. To właśnie w nim lądują różnego rodzaju odpadki – resztki jedzenia i materiały higieniczne, które mogą bardzo szybko zamienić się w mieszankę nieznośnych dla nosa aromatów. Podpowiadamy, jak umyć kosz na śmieci i co zrobić, by zapobiegać pojawianiu się brzydkiej woni.

Systematyczność i segregacja, czyli tajniki higieny w kuchni

Przyczyną brzydkiego zapachu w koszu na śmieci są przede wszystkim zalegające w nim resztki organiczne. Wysoka temperatura panująca w mieszkaniach, zarówno latem, jak i zimą podczas sezonu grzewczego, przyczynia się do tego, że o brzydki swąd w kuchni nietrudno. Tego rodzaju śmieci warto wynosić nawet codziennie, a na pewno nie rzadziej niż raz na dwa dni.

Z tego powodu (nie wspominając o kwestiach ekologicznych) warto też segregować śmieci. Tworzywa sztuczne czy makulatura mogą spędzić w kuchni nieco więcej czasu bez konieczności ciągłych wypraw do kontenera i ryzyka pojawienia się odoru.

Reklama

Uważaj, by nie zatkać otworu w rurze odkurzacza. Odczujesz różnicę w rachunkach

Jak umyć kosz na śmieci? Wystarczą dwa składniki

Zdarza się, że najszczelniejszy worek nie uchroni powierzchni kosza przed zabrudzeniem - zwłaszcza jeśli zostanie źle założony. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą domowe środki do czyszczenia. Tanie, skutecznie i powszechnie dostępne. Jesteśmy przekonani, że część z nich znajduje się w twojej kuchennej szafce nieopodal problematycznego przedmiotu.

  • Czyszczenie kosza na śmieci sodą oczyszczoną: Porcję produktu wymieszaj z taką ilością wody, by uzyskać gęstą pastę. Przecieraj nią wnętrze kosza przy użyciu szorstkiej strony gąbki. Następnie wypłucz całość czystą wodą i wytrzyj do sucha. Pojemnik na śmieci będzie czysty i świeży.
  • Jak wyczyścić kosz na śmieci octem? Z jego pomocą stworzysz płyn do zadań specjalnych. Wystarczy, że pół szklanki octu wymieszasz w czterech litrach wody. W tym wariancie też możesz użyć gąbki lub przelać mieszankę do butelki z atomizerem i spryskać wnętrze pojemnika. Zostaw na kilka minut, następnie przecieraj całość czystą ściereczką lub szczotką. Zaschnięty brud nie będzie mieć szans.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci? Domowe sposoby

Lepiej zapobiegać, niż leczyć - to znane powiedzenie odnosimy do najróżniejszych aspektów życia. Nawet tych, które niewiele mają wspólnego z medycyną. Zasada ta powinna nam przyświecać również w kuchni, w której szczególnie istotne jest utrzymanie higieny. Przedstawiamy proste triki, dzięki którym smród z kosza na śmieci przestanie być twoim problemem, zanim jeszcze się pojawi.

  • Na dnie pojemnika rozsyp wspomnianą wcześniej sodę oczyszczoną. Ograniczy ona możliwości rozwoju grzybów, pleśni i innych szkodliwych bakterii, które odpowiadają za powstawanie brzydkiego zapachu.
  • Analogicznie zadziała rozsypanie na dnie odrobiny żwirku dla kota.
  • Dobrym pomysłem jest umieszczenie w koszu skórek cytrusów. Nie tylko działają antybakteryjnie, ale też wyjątkowo przyjemnie pachną. Nie jest to jednak patent dla zapominalskich, ponieważ skórki trzeba wymieniać co kilka dni - inaczej zaczną się psuć.

Polecamy:

Jak czyścić płytę indukcyjną? Rozsmaruj to na kuchence i przykryj folią

Czym wyczyścić fugi na podłodze, by były jak nowe? Pierwszorzędny patent na lśniące fugi

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama