Reklama

Włóż do czajnika i zagotuj. Bez trudu pozbędziesz się osadu z kamienia

Kamień w czajniku to problem, z którym spotyka się każdy niezależnie od posiadanego typu urządzenia. Nieestetyczny osad pojawia się zarówno na akcesoriach elektrycznych, jak i bardziej tradycyjnych. Chcesz, by twój sprzęt działał bez zarzutu przez długie lata, a przygotowywane napoje smakowały znakomicie? Sprawdź, czym odkamienić czajnik i jak o niego dbać domowymi sposobami. Znamy patent, który prawie nic nie kosztuje!

Skąd bierze się osad w czajniku?

Winowajcą jest twarda woda, która obecna jest w większości domów i mieszkań. Zaglądając sporadycznie do wnętrza czajnika, można być bardzo niemile zaskoczonym na widok osadu, który z czasem oblepia komponenty urządzenia. Podczas gotowania obecne wodzie jony magnezu i wapnia wytrącają się i osadzają bezpośrednio na wszystkich elementach. Z tego względu zaleca się używać przefiltrowanej wody, jednak nawet to nie zwalnia nas z obowiązku regularnego czyszczenia czajnika.

Nie każdy wie o tym sprytnym triku z kaloryferem. Zastosuj jak najszybciej!

Reklama

Jak kamień wpływa na działanie czajnika?

Nie przygotowujesz posiłków w naczyniach z zaschniętych brudem, czemu więc miałbyś gotować wodę w czajniku obrośniętym brzydkim osadem? Na samą myśl mija ochota na rozgrzewającą herbatę czy kawę! Kamień może z czasem wpływać na pogorszenie smaku przygotowywanych napojów. Co więcej, może doprowadzić także do skrócenia żywotności i uszkodzenia czajnika. Regularne odkamienianie sprawia, że sprzęt służy długo i nie ma potrzeby częstego inwestowania w nowy.

Usuwanie kamienia z czajnika za grosze

Zachęcamy do zapoznania się z domowym sposobem na odkamienianie czajnika, który przypadnie do gustu wszystkim osobom, które nie chcą wydawać pieniędzy na specjalistyczne preparaty. Jego podstawą są bowiem... obierki z ziemniaków!

Wystarczy, że nie będziesz wyrzucać ich po przygotowaniu obiadu. Zadbaj o to, by były umyte. Skórki włóż do czajnika, zalej wodą i zagotuj. Kamień podda się bez walki! Jeśli jednak czajnik jest mocno zapuszczony i dawno nie przeprowadzałeś czyszczenia, zabieg ten będzie wymagać powtórzenia, aż do momentu uzyskania zadowalających efektów. Za każdym razem wymień łupiny na świeże.

Sprawdzony sposób na odkamienianie czajnika: Kwasek cytrynowy

To produkt, który od lat jest znany ze swoich czyszczących właściwości. Również nie kosztuje majątku, a znaleźć go można w niemalże każdym sklepie spożywczym. Kwasek cytrynowy stanie się doskonałą bazą prostej mikstury, która okaże się trafną odpowiedzią na pytanie: czym wyczyścić czajnik?

Pięć czubatych łyżeczek kwasku cytrynowego wsyp do czajnika, zalej wodą i zagotuj. Po wyłączeniu możesz zostawić ten domowy specyfik w czajniku na kilka godzin - nawet na całą noc. Będzie mieć szansę dłużej, a co za tym idzie - skuteczniej zadziałać. Rano dokładnie wypłucz zawartość i przygotuj ulubiony napój w odświeżonym czajniku bez grama kamienia.

Polecamy:

Sprawdzone triki na szybkie suszenie prania. Wyschnie błyskawicznie!

Jesienne pranie firanek. Te patenty sprawią, że firanki nie bądą żółkły od gazu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama