Reklama

Wlej kilka kropel do pralki. Ręczniki będą puszyste i miękkie jak nigdy

Sprawdzone sposoby na miękkie ręczniki powinny znajdować się w higienicznym arsenale każdego. Przecież nie ma nic przyjemniejszego od otulenia się puszystym i chłonnym materiałem zaraz po gorącej kąpieli. Z czasem jednak ręczniki stają się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku i nie spełniają swojej funkcji w stu procentach. Winowajcami tego stanu rzeczy bardzo często są błędy podczas prania. Jeden produkt przywróci im nie tylko świeżość, ale też sprawi, że ręczniki przez długi czas będą pachnące i miękkie.

Błędy podczas prania ręczników

Wydaje się, że nie ma w tym wielkiej filozofii. Nieświeże ręczniki wrzucamy do pralki, dodajemy proszek, włączamy jeden guzik i gotowe. Okazuje się, że w tej dziedzinie nadal popełniamy sporo błędów tłumaczących, dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie i sztywne.

Reklama

  • Przeładowanie pralki: Ze względów ekonomicznych nie zaleca się, by włączać urządzenie, gdy jest zapełnione wyłącznie w połowie. Przesada nie jest wskazana w żadną stronę, a bęben pralki nie powinien być przeładowany. Ręczniki to grube i chłonne tkaniny, które potrzebują dużo wody i pewnej przestrzeni, by zostały dobrze wypłukane. Ciasnota w bębnie na to nie pozwoli.
  • Za dużo detergentów: Nadprogramowa porcja płynu do płukania czy proszku do prania wcale nie będzie miała dobrego wpływu na materiał. Jak prać ręczniki? Zawsze czytaj etykiety na opakowaniach środków piorących i stosuj miarkę. Inaczej detergenty będą oblepiać włókna. W efekcie zamiast puchatego ręcznika uzyskasz sztywną szmatkę.
  • Nieodpowiednia temperatura: W tej kwestii też nie warto improwizować. W jakiej temperaturze prać ręczniki? Wymagają zdezynfekowania, odświeżenia i wypłukania, więc zaleca się prać ręczniki w dość wysokiej temperaturze, co najmniej 60°C. Ustawiając ją, kieruj się zaleceniami producenta umieszczonymi na metce. To najlepszy wyznacznik.

Skarpetki znikają podczas prania? Wypróbuj ten trik

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Jeden składnik robi różnicę!

Coraz więcej osób szuka naturalnych sposobów na pranie ręczników, zdając sobie sprawę z tego, że każde pranie z proszkiem i płynem do płukania to dodatkowe obciążenie dla środowiska. Poza tym, jak już wspomnieliśmy, nie zawsze przynosi ono upragniony efekt w postaci czystych i przyjemnych w dotyku ręczników.

Zatem czym zastąpić proszek? Wystarczy, że do bębna pralki wlejesz 10-12 mililitrów olejku eukaliptusowego. Jakich efektów możesz się spodziewać po takim zabiegu? Ręczniki zyskają świeży zapach, a do tego będą zdezynfekowane. Olejek pozwoli pozbyć się wszystkich plam, a po wysuszeniu materiał będzie cudownie miękki.

Jak prać kurtkę z pierzem? Zobacz, jak zrobić to prawidłowo

Dlaczego warto dodać olejek eukaliptusowy do prania?

To środek w pełni naturalny i bezpieczny dla środowiska. Dodatkowo wdychanie jego zapachu jest niezwykle przyjemne - jest stosowany nawet w przypadku infekcji dróg oddechowych. W olejku eukaliptusowym nie brakuje biologicznie aktywnych składników, które działają antybakteryjnie i wirusobójczo, co przekłada się na jego wpływ na utrzymanie higieny ręczników podczas prania.

Warto używać go również do czyszczenia ściereczek i rękawic kuchennych, a także ubrań, w których sprzątamy czy zakładamy do wykonywania domowych napraw i remontów.

Polecamy:

Włóż drewnianą deskę do lodówki. Efekt cię zaskoczy!

Zmieszaj odrobinę z wodą. Genialny patent na zacieki na płytkach w łazience

Pranie i suszenie kołdry. Jak prać kołdrę, żeby jej nie zniszczyć?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama