Reklama

W ten sposób zabezpiecz balkon i taras na zimę. Już nic cię nie zaskoczy!

Koniecznością na okres zimy jest zabranie z balkonu lub tarasu zbędnych przedmiotów. Między innymi suszarki na pranie czy przyborów do sprzątania. Także pozostawione na ten czas rośliny potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia. Nie zapomnij również zwrócić uwagę na parapet zewnętrzny i podłogi. Jak przygotować balkon lub taras na nadchodzące spadki temperatur? Dowiesz się z tego artykułu.

Impregnacja drewnianych mebli

Chociaż w większości przypadków producenci mebli dbają o kwestię ich zabezpieczenia, warto zachować czujność. Jeśli zauważysz, że drewno jest suche, a lakier kruszy się to znak, że trzeba zaimpregnować powierzchnię. W pierwszej kolejności oczyść ją i pozbądź się starej warstwy lakieru. Dopiero potem pokryj mebel specjalnym sprejem, który można zakupić w sklepie gospodarstwa domowego. Pamiętaj, by zabieg wykonać na otwartej przestrzeni, ponieważ środek silne działa na układ oddechowy.

Warto zobaczyć: Czyszczenie rynien przed zimą. Jak czyścić i konserwować rynny?

Reklama

Izolacja roślin

Jeśli posiadasz na balkonie rośliny, część z nich musisz wnieść do domu. Nie wszystkie z nich bowiem wytrzymają ujemne temperatury. Te, które mogą pozostać na zewnątrz, potrzebują odpowiedniej warstwy izolacyjnej. W tym celu ziemię pokryj korą lub suchymi liśćmi, natomiast na pędy połóż włókninę, bądź słomianą matę. Ważne, żeby materiał przepuszczał powietrze. Nie używaj do tego worków foliowych ani na śmieci!

Zabezpieczenie podłogi

Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczenie podłogi przed nadchodzącą zimą. Na początku usuń piasek i liście, a potem dokładnie wymyj powierzchnię. W sklepach dostępne są środki czyszczące, które po wyschnięciu zostawiają warstwę ochronną. Płytki czy drewniane panele nie będą tak bardzo narażone na działanie złych warunków atmosferycznych. Dodatkowo możesz użyć warstwy izolacyjnej, na przykład w postaci starego dywanu. To dodatkowo ochroni powierzchnię przed śniegiem i deszczem.

Ochrona zewnętrznego parapetu

Przed zimą warto dokładnie umyć parapet, używając do tego płynu do naczyń z wodą. Nagromadzone przez cały rok zanieczyszczenia nie tylko źle wyglądają, ale z czasem stają się trudne do usunięcia. By dodatkowo ochronić zewnętrzny parapet na zimę, warto pokryć go warstwą foli malarskiej lub wykonanej ze stretchu. Taka warstwa sprawi, że powierzchnia zostanie czysta aż do wiosny. Parapet można też zakonserwować środkiem na bazie teflonu lub parafiny. Ponadto środki te likwidują zabrudzenia i wszelkie przebarwienia.

Polecamy:

Tym osobom ZUS może zawiesić emeryturę! Pełna lista

Tak wykorzystasz przeterminowane tabletki. Czajnik będzie lśnić!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama