Trzy domowe sposoby na usunięcie rdzy z wanny

Rdza jest prawdziwym wrogiem każdego domu. Może pojawić się w miejscach o wysokim poziomie wilgotności, na przykład w łazience i kuchni. W wannach często możemy zauważyć ślady rdzy, które wydają się pojawiać znikąd. Najczęściej pojawia się na wannach wykonanych z metalu, porcelany lub innych materiałów. Pojawienie się rdzy na wannie ma związek z procesem utleniania. Plamy rdzy mogą się rozratać pod działaniem korzystnych dla niej czynników. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak usunąć plamy rdzy z wanny.

Rdzę można usunąć za pomocą klasycznych środków czyszczących, które znajdziemy w sklepie. Niektóre z nich są skuteczne, niektóre nie. Nie są one też naturalne i mogą wpływać niekorzystnie na szkliwo wanny, a efekt nie będzie przyjemny w dotyku. Skutecznym środkiem do walki z rdzą jest ocet. W jaki sposób go stosować? Należy zalać plamę rdzy octem i pozostawić na kilka godzin. Następnie przecieramy plamę miękką szczoteczką. Ocet to świetne rozwiązanie na tego rodzaju plamy.

Innym bardzo skutecznym rozwiązaniem usunięcia rdzy jest sok z cytryny. Z dwóch cytryn wyciskamy sok. Namaczamy w soku gąbkę i przecieramy nim powierzchnię z plamą rdzy. Jeśli plama z rdzy jest rozległa, wówczas przelewamy sok do butelki ze sprayem i spryskujemy całą powierzchnię.

Boraks to kolejny sposób na pozbycie się nieestetycznych plam z rdzy. Wymieszaj łyżkę boraksu na dwie filiżanki ciepłej wody. Zalej nią miejsca, w których pojawiła się rdza. Zostaw miksturę na noc, a rankiem przetrzyj całą wannę. Dla mocniejszego działania, zamień wodę na sok z cytryny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama