Reklama

Triki ułatwiające sprzątanie, które stosują najlepsze sprzątaczki

Sprzątanie to czynność, za którą raczej nie przepadamy, choć zdarzają się wyjątki. Pomyślmy tylko, ile czasu poświęcamy na solidne posprzątanie łazienki lub kuchni. Okazuje się, że można wykonać te same czynności o wiele szybciej, na przykład stosując triki ułatwiające i przyspieszające sprzątanie. To sekret najlepszych sprzątaczek na świecie! Zapewniamy, że każdy, kto lubi mieć w domu porządek, pokocha te metody.

Reklama

Dokładne i szybkie wyczyszczenie kranu

To prosta i sprytna sztuczka, która pozwoli bez zbędnego wysiłku usunąć z kranu rdzę i osad. Potrzebne będą tylko ręczniki papierowe oraz ocet. Nasączamy ręczniki octem, a następnie obkładamy nimi kran na około 30 minut. Następnie wystarczy jedynie spłukać kran ciepłą wodą. Będzie lśnił jak nowy.

Biała wanna

Wielu z nas nie może domyć wanny nawet chemicznymi środkami, za które zwykle płacimy krocie. Jest na to jeden skuteczny sposób. W wannie umieszczamy nasączone w wybielaczu kulki z waty (około 10 sztuk) i pozostawiamy na noc. Rano wystarczy przeczyścić wannę gąbką, by zdjąć brud, który rozpuściły czyszczące kule. Ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku starych wanien, z których trudno usunąć zaschnięte zabrudzenia.

Błyszczące lustro

Sprawdzonym sposobem na idealnie czyste lustro jest umycie go roztworem przygotowanym z wody i octu (w stosunku jeden do jednego). Ocet ma wyjątkowo skuteczne właściwości czyszczące. Lustro najlepiej wypolerować starymi rajstopami. Efekt jest zaskakujący!

Szybkie mycie ścian i sufitów

Wielu z nas męczy się z myciem ścian i sufitów ręcznie. Nie dość, że zajmuje nam to sporo czasu, to jeszcze nadwyrężamy przy tym ramiona. Najlepszym sposobem czyszczenia ścian jest mycie ich mopem, którego wcześniej powinniśmy delikatnie zmoczyć w wodzie.

Granitowe blaty

A jak najlepiej czyścić granitowe blaty? Używając miękkiej szmatki, wcześniej zamoczonej w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, na przykład płynu do naczyń.

Pleśń i zabrudzenia z płytek

Jeśli na naszych płytkach w kuchni czy w łazience pojawiła się pleśń, wyczyścimy ją przy pomocy sody oczyszczonej i szczoteczki do zębów. Trzy łyżeczki sody rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody. Powstałą papką czyścimy zabrudzone miejsca. Pleśń i brud zejdą w mgnieniu oka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama