Reklama

Triki, które ułatwią ci życie

Poznaj kilka sztuczek które z łatwością sprawią, że twoje życie stanie się prostsze. Podpowiemy ci jak rozwiązać codzienne problemy, ułatwić sobie zwykłe czynności i sprawić, że życie stanie się prostsze. Koniecznie poznaj wszystkie triki, a z pewnością przypadną ci do gustu.

Gdzie iść w publicznej toalecie

Jeżeli idziesz do publicznej toalety, to nie masz pewności, że wchodząc do środka zastaniesz czyste pomieszczenie. Ludzie różnie zachowują się w publicznych miejscach. Jedni dbają o czystość inni wręcz przeciwnie. Jak wskazują badania psychologów, wchodząc do publicznej toalety mało kto wybiera stanowisko najbliżej drzwi. Wolimy wejść głębiej pomieszczenia i tak znaleźć odpowiednie stanowisko. Dlatego jeżeli zależy ci na czystości, to koniecznie wybierz stanowisko najbliżej drzwi.

Włóż telefon do miski

Słuchając muzyki w telefonie możesz wykorzystać zwykłą miskę, aby dźwięk był głośniejszy. Wszystko dzięki temu, że dźwięk jest falą, a więc odbija się od gładkich ścianek miski. W ten sposób muzyka stanie się głośniejsza. Możesz wykorzystać również kubek lub naciętą butelkę plastikową.

Okulary przeciwsłoneczne jako podstawka pod telefon

Jeżeli szukasz prostej podstawki na telefon, to wykorzystaj okulary przeciwsłoneczne. Złóż je i połóż w ten sposób, aby zauszniki były skierowane do góry. Telefon możesz umieścić pionowo lub poziomo. Będzie stabilnie stał na swoim miejscu.

Żeby ubrania nie zsuwały się z wieszaków

Jeżeli chcesz zapobiec zsuwaniu się ubrań z wieszaków to jest na to prosty sposób. Wykorzystaj gumkę recepturkę. Owiń ją na końcu wieszaka z jednej i drugiej strony. Dzięki temu ubrania zsuwając się zatrzymają się właśnie na gumce. Ta metoda nadaje się zarówno do swetrów, delikatnych tkanin jak i zwykłych bluzek.

Wyczyść zakamieniony prysznic

Kamień na słuchawce prysznicowej może powodować zatkanie jej i uniemożliwić przepływ wody. Do usunięcia kamienia możesz użyć zarówno chemicznych środków jak i naturalnych. Najskuteczniejszym sposobem będzie użycie octu i torebki foliowej. Wlej do środka około szklankę octu, a następnie włóż słuchawkę prysznicową i zabezpiecz całość gumką recepturką. Całość pozostaw na kilka godzin, po czym możesz spokojnie spłukać całość wodą i gotowe.

Jak odwołać windę

Jeżeli będąc w windzie zauważysz, że ktoś wcisnął wszystkie klawisze oznaczające poszczególne piętra lub pomylisz się wciskając nie to co trzeba, a nie masz czasu żeby zatrzymywać się w każdym miejscu, to powiemy ci co zrobić. Wystarczy, że dwukrotnie wciśniesz każdy klawisz oznaczający piętro, aby odwołać to miejsce. Metoda ta działa w większości wind.

Pomięta koszulka

Jeżeli twoja koszulka jest okropnie pomięta, a ty nie masz czasu na jej wyprasowanie, to wykorzystaj kostki lodu. Umieść ubranie w pralce, dodaj lód i włącz wirowanie naokoło pięć minut. Po tym czasie po zagnieceniach nie będzie ani śladu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama