Reklama

Triki, które pomogą zachować czystość w twoim domu

Jeżeli nie lubisz sprzątać, jednak zależy ci na zachowaniu czystości w twoim domu, mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji! Dzięki tym trikom dowiesz się między innymi jak wyczyścić przypalone żelazko, jak usunąć plamy i osady z mydła z kabiny prysznicowej, jak odetkać zatkany odpływ czy jak wyczyścić wannę, aby była jak nowa, a także poznasz wiele wiele innych ciekawych sposobów na sprzątanie domu!

Reklama

Jak wyczyścić przypalone żelazko

Twoje żelazko jest przypalone, pozostawia brudne plamy na jasnych ubraniach lub zaciąga delikatne tkaniny? Jest na to prosty sposób! Wystarczy wziąć arkusz papieru do pieczenia, położyć go na drewnianej desce do krojenia i obficie obsypać solą. Teraz rozgrzanym żelazkiem przejedź po soli kilka razy okrężnymi ruchami. Żelazko będzie czyste i lśniące jak nowe!

Jak wyczyścić pleśń w łazience?

Łazienka jest ciepłym i wilgotnym pomieszczeniem, fugi i zasłonki prysznicowe są idealnym środowiskiem dla pleśni, innych grzybów i bakterii. Idealnym, i do tego naturalnym rozwiązaniem jest biały ocet. Pomieszaj szklankę octu z 1 litrem ciepłej wody i dokładnie umyj wszystkie płytki, fugi i kabinę prysznicową. Do prania zasłonki prysznicowej dolej ½ szklanki octu. Po wymyciu wszystkich powierzchni otwórz okno, żeby wszystko dokładnie wyschło. Aby pleśń ponownie nie powstawała, zapewnij cyrkulację powietrza w łazience. Dzięki temu mokre powierzchnie będą wysychać, a ty zapomnisz o pleśni.

Jak odetkać zatkany odpływ

Zatkany odpływ może być spowodowany przez włosy zalegające w rurze, ale także przez zbierający się na ściankach brud. Żeby odetkać zatkany odpływ pomieszaj równe ilości sody oczyszczonej i soli, wsyp do odpływu i zalej niewielka ilością octu. Pozostaw całość na około 15 minut, a po tym czasie wlej do odpływu sporą ilość gorącej wody. Rura powinna z łatwością się udrożnić.

Jak wyczyścić brudną wannę?

Ścianki twojej wanny pokrywa gruba warstwa brudu i osadu? Pomieszaj równe ilości sody oczyszczonej i soli z niewielką ilością wody, aby utworzyły gęstą pastę. Teraz weź miękką gąbkę i wyczyść całą wannę okrężnymi ruchami. Pozostaw na 15 minut. Jeżeli zanieczyszczenia były bardzo duże, pomieszaj po 1 szklance octu i wybielacza i 1 litr wody. Spłucz wannę taką mieszanką i pozostaw na pół godziny. Po tym czasie wypłucz wannę dokładnie dużą ilością wody i gotowe.

Jak usunąć tłuste osady z plastikowych pojemników?

Twoje pojemniki na jedzenie pokrywa tłusta warstwa, której nie możesz się pozbyć?  Mamy na to sposób! Pojemnik wstaw do zlewu, zalej wrzącą wodą, dodaj 1 łyżkę soli i dokładnie wymieszaj. Teraz do takiej mieszanki wystarczy wrzucić czystą gąbkę do mycia naczyń i delikatnie przycisnąć do dna długim narzędziem. Po jej zanurzeniu pozostaw całość do ostygnięcia. Później wystarczy jedynie wyciągnąć gąbkę i gotowe!

Jak posprzątać rozbite jajko?

Rozbite jajko całkiem rozlało się na podłodze? Nie musisz zużywać kilkunastu ręczników, aby posprzątać bałagan. Posyp jajko obficie solą i pozostaw na 15 minut. Białko pod wpływem soli zacznie ścinać się, dzięki czemu z łatwością zbierzesz jajko z pomocą ręcznika papierowego. Bez rozmazywania, bez niepotrzebnego zużywania ręczników i zdecydowanie łatwiej posprzątasz tym sposobem rozbite jajko.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama