Reklama

Triki, które pomogą szybko posprzątać dom

Sprzątanie domu może nie jest najprzyjemniejszym zadaniem, ale z pewnością jest konieczne. Nikt z nas nie chce żyć w brudzie i w domu pełnym zarazków. Sprzątanie nie musi być jednak trudnym wyzwaniem. Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych sztuczek i w kilka chwil pozbędziesz się brudu. Jeżeli chcesz poznać nasze triki, to znajdziesz je poniżej.

Jak wyczyścić grilla

Grill jest ulubionym sposobem spędzania sobotnich wieczorów ze znajomymi. Jego czyszczenie niestety nie jest już tak proste. Możesz jednak w kilka chwil wyczyścić zabrudzoną kratkę. Wystarczy do tego połówka cebuli. Gorącą kratkę przetrzyj dokładnie warzywem i cały przypalony tłuszcz i sadza po chwili powinny odejść. Jeżeli twoja kratka dawno nie była czyszczona powtórz proces kilka razy. Gruba warstwa brudu będzie schodzić nieco dłużej. Najlepiej jednak wyczyścić kratkę po każdym użyciu.

Jak wyczyścić kubek do miksowania

Jeżeli twoim ulubionym śniadaniem są zdrowe koktajle, to wiesz, że czyszczenie kubka do miksowania może być trudną sprawą. Nie musisz już więcej uważać, aby nie pokaleczyć dłoni na ostrzach nożyków. Wlej kubek wody, dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń i włącz blender. Po chwili wylej zawartość i przepłucz dokładnie kubek. Będzie czysty i gotowy do kolejnego użycia.

Jak wyczyścić opiekacz elektryczny

Opiekacz elektryczny znajduje się w większości kuchni. Czy zdajesz sobie sprawę, że powinien być czyszczony po każdym użyciu? W przeciwnym wypadku resztki jedzenia, które na nim się znajdą mogą być pożywką dla bakterii. Jak najprościej wyczyścić opiekacz? Po każdym użyciu, gdy będzie jeszcze gorący, pokryj go warstwą wilgotnych ręczników papierowych. Następnie pozostaw na kilka minut i po chwili wytrzyj do sucha.

Jak usunąć plamy z dywanu

Plamy na dywanie są ciężkie do usunięcia, ponieważ nie możemy go wyprać w całości. Jedyną opcją jest oddanie dywanu do czyszczenia. Możesz jednak poradzić sobie z plamą w domowym zaciszu. Posyp ją sodą i pozostaw na kilka chwil. Po tym czasie odkurz dywan i gotowe. Po plamie nie będzie śladu.

Jak wyczyścić zmywarkę

Twoja zmywarka jest narażona na osadzanie kamienia w takim samym stopniu jak pralka. Dodatkowo mogą w niej osadzać się resztki po zmywaniu naczyń. Wszystko to powoduje brzydki zapach i w rezultacie psucie się urządzenia. Jak więc bezpiecznie i szybko wyczyścić zmywarkę? wystarczy do tego szklanka octu i łyżka sody oczyszczonej. Wymieszaj je w kubku i wstaw na górną półkę zmywarki. Uruchom ją i pozwól, aby cały program zmywania przeszedł w całości. Po tym czasie zmywarka będzie czysta, a po brzydkim zapachu nie będzie śladu.

Jak odświeżyć materac

Twój materac po kilku latach użytkowania może nieprzyjemnie pachnieć. Wymaga on regularnego czyszczenia. Nie jest to jednak proste. Nie możemy go przecież wyprać, a wyniesienie do wywietrzenia nie jest proste. Nie musisz jednak kupować nowego materaca. Odśwież stary z pomocą wódki. Wlej odrobinę do butelki z rozpylaczem i do dzieła. Spryskaj cały i pozwól mu dokładnie wyschnąć. Jeżeli zapach alkoholu przeszkadza ci, możesz dodać kilka kropli olejku aromatycznego o wybranym przez ciebie zapachu. Wódka zabije wszystkie bakterie, które mogą znajdować się w materacu. Pamiętaj aby regularnie stosować tę metodę, przynajmniej dwa razy do roku.

Jak usunąć sierść z dywanu

W każdym domu w którym są zwierzaki, pojawia się problem sierści na dywanach i tapicerkach. Sierść potrafi wbijać się naprawdę głęboko i trudno się jej pozbyć. Zwykłe odkurzanie nie zawsze pomaga. Najlepiej przed całym procesem przetrzeć dywan myjką do okien. Sierść będzie łatwo wychodzić z dywanu. Drugim sposobem na poradzenie sobie z sierścią jest użycie mopa z gąbką. Namocz go i lekko wilgotnym przecieraj dywan. Sierść bez problemu będzie odchodzić od dywanu. Kiedy wszystko wyschnie, możesz odkurzyć dywan i gotowe.

Jak usunąć tłuste plamy

Tłuste plamy na dywanie czy obiciach krzeseł nie będą już dłużej problemem. Aby się ich pozbyć użyj zwykłej kredy. Pokrusz kilka centymetrów na drobny pył i posyp nim plamę. Po kilku minutach możesz odkurzyć kredę. Po zabrudzeniach nie będzie śladu.

Jak wyczyścić gąbkę do naczyń

Gąbka do mycia naczyń jest pełna bakterii. Nie widzimy tego, jednak wszystkie resztki jedzenia, które na niej zostają są idealnym miejscem do ich rozmnażania. Zwykłe mycie gąbki niestety nie rozwiąże problemu. Zmyjesz w ten sposób jedynie bakterie z powierzchni gąbki, ale wszystkie które znajdują się wewnątrz pozostaną nienaruszone. Możesz regularnie przynajmniej raz w tygodniu zmieniać gąbkę do mycia naczyń lub zdezynfekować starą. Jak to zrobić? Wystarczy, że mokrą gąbkę umieścisz w kuchence mikrofalowej na około minutę. Po tym czasie będzie czysta jak nowa.

Jak wyczyścić piekarnik

Jeżeli twój piekarnik jest pełen przypalonych resztek które ciężko jest usunąć naturalnymi sposobami, możesz wypróbować nasz trik. Do miski wlej ½ szklanki ciekłego amoniaku. Do całkowicie zimnego piekarnika włóż miskę i pozostaw na całą noc. Rano wyszoruj piekarnik, a będzie czysty jak nowy. Nie należy jednak stosować tej metody na rozgrzany piekarnik.

Jak usunąć kamień ze zlewu

Kamień w zlewie pojawia się w mgnieniu oka. Trudno temu zaradzić, jednak łatwo sobie z tym poradzić. Oczywiście możesz skorzystać z chemicznych środków do usuwania kamienia i czyszczenia zlewów, wanien i umywalek lub zrobić go własnoręcznie z naturalnych składników. Jeżeli wybierasz tę drugą opcję, to mamy dla ciebie przepis. Wystarczy ci łyżka soli (najlepiej gruboziarnistej) i połówka cytryny. Posyp kamień solą, a następnie pocieraj cytryną jak gąbką. Po kilku chwilach po kamieniu nie będzie ani śladu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama